מבזקיםפוליטי / מדיני

שר החוץ לפיד: "אין הצדקה להפרת הריבונות האוקראינית ולהרג אזרחים חפים מפשע"

שר החוץ, יאיר לפיד יצא לפני זמן קצר (שני) בהצהרה מיוחדת, לאחר פגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן בלטביה.

בפתח דבריו, אמר לפיד: "ישראל מסייעת במאמץ התיווך יחד עם גרמניה וצרפת, אבל אנחנו ממשיכים לגנות את הפלישה הרוסית. אין הצדקה להפרת הריבונות האוקראינית ולהרג אזרחים חפים מפשע."

"בהנהגתו של ראש הממשלה בנט ישראל מקיימת קשר רציף עם רוסיה והנשיא פוטין וגם עם אוקראינה והנשיא זלנסקי. מטרתנו אחת: לעצור את המלחמה ולמנוע עוד סבל וקורבנות. יש לנו אינטרסים בטחוניים חיוניים מול רוסיה בגבולנו הצפוני, ואנחנו מחוייבים לשלומם ובטחונם של מאות אלפי יהודים וישראלים ברוסיה ואוקראינה. מאמצי התיווך שלנו נעשים בתיאום מלא עם ארצות הברית. ארצות הברית היא בעלת בריתנו הגדולה והקרובה ביותר." הוסיף.

קראו גם:  טרקטורון התהפך בעמק חפר, גבר בן 50 וילד בן 7 נפצעו בינוני

לסיום, אמר: "אנחנו קוראים לפתיחת מסדרונות הומניטריים בטוחים מהערים שנמצאות תחת ירי. אנחנו קוראים להפסקת אש מיידית, שתאפשר משא ומתן שיחזיר את השלום והשקט לאוקראינה. במקביל, ישראל ממשיכה את המאמץ למנוע מאיראן להפוך למדינת סף גרעינית. הסכם הגרעין שעומד להיחתם בוינה הוא הסכם רע ולא אפקטיבי. ישראל אינה מחוייבת לו, ושומרת לעצמה את החופש לפעול בכל דרך נגד תוכנית הגרעין האיראנית. המלחמה הזו היא תזכורת למדינת ישראל: יש לנו חברים, יש לנו בעלי ברית, אבל בטחוננו צריך תמיד להיות רק בידינו."

צילום: Edits palens

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן