חדשות הארץמבזקים

המדינה מבקשת פעם נוספת מבג"צ 48 שעות דחייה בעניין חאן אל אחמר

פרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) לבג"צ בקשת ארכה נוספת, בת 48 שעות, כדי לעדכן בעמדת המדינה בעניין חאן אל-אחמר. זאת לאחר שהיום פג תוקף הארכה שניתנה למדינה על ידי השופטים לפני חצי שנה.

מתנועת רגבים נמסר: "המדינה הייתה אמורה להגיב היום לעתירה שלנו בפרשת חאן אל אחמר, ולהודיע לבג"צ מתי היא מתכוננת לאכוף את צווי ההריסה שהוצאו למקום בשנת 2009. בספטמבר האחרון ביקשה המדינה בקשה נוספת לדחייה של חצי שנה והזמן הזה נגמר. היום."

"בג"צ כתב בהחלטתו מחודש ספטמבר כי "הציפייה היא כי בתום מועד זה תוצג לפנינו הכרעה ברורה, לאחר מיצוי כלל האפשרויות. פרק מיפוי המתווים ודרכי הפעולה עומד למצות את עצמו; אחריו מגיע שלב ההכרעה. מגמתנו היא להשלים את הדיון בעתירה זו סמוך לאחר שתוגש הודעת העדכון, ותגובות בעקבותיה; אם לטוב אם למוטב". כזכור מדובר בעתירה השישית שהגישה רגבים בעניין. בשנת 2018 קבע בג"ץ כי מדובר בפסק דין חלוט." הוסיפו ברגבים.

קראו גם:  על שולחן הממשלה: חבילת סיוע מיידית לרשויות עוטף עזה

בתגובה לבקשת הדחיה אומרים בתנועת רגבים: "המדינה כמעט חיכתה לדקה לחצות, בתקווה שחאן אל אחמר תהפוך לדלעת, ואנחנו ניעלם, אבל זה לא קרה. ושוב ביקשה המדינה דחיה של יומיים כדי לקבל החלטה. שנים אנחנו מחכים שמדינת ישראל תחליט מתי היא אוכפת את החוק בחאן אל אחמר. ואנחנו עדיין מחכים, אבל אין לנו שום כוונה להרפות".

"פייק פינוי": העותרת לפינויו של היישוב חאן אל אחמר מגיבה לתכנית משרד הביטחון
ארכיון. צילום: תנועת 'רגבים'

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן