בריאותמבזקים

מקייב ללידה בשערי צדק: "הם כל כך שמחו והחלו לרקוד בבונקר"

חני כוכב לב בת ה-26 מורה בבית ספר יהודי בקייב, הגיעה לארץ כדי ללדת בשערי צדק, תאריך הלידה המשוער שלה היה היום שבו פרצה המלחמה באוקראינה. הלידה מתרחשת כאשר חברי הקהילה נסים על חייהם והם מדווחים לה ישירות לחדר הלידה;״הלידה הייתה חווייה מיוחדת ומרגשת אך כרגע אין לנו בית לחזור אליו״. כך מספרת על חוויית הלידה הרחק מהבית שנמצא תחת מתקפה.

צילום: שערי צדק

חני ואליעזר כוכב לב מתגוררים בשכונה פדול שבקייב כשליחים מטעם הרב הראשי של אוקראינה, הרב בלייך. זה שנה וחצי חני מלמדת בבית הספר היהודי באזור.

תאריך הלידה המשוער שלה היה ביום בו החלה הפלישה. התכנית הייתה ללדת בארץ ולשוב לקייב. ״אם הייתי יולדת טרם מועד הלידה המשוער, הייתי בקייב עם תינוק בן יומו במצב הבלתי אפשרי הזה״. כך מספרת.

קראו גם:  הותר לפרסום: נעצר חשוד במעורבות ברצח אלי זכרוב ז"ל בעיר אשקלון

חני סיפרה: ״בחדר הלידה התעדכנו כל הזמן בחדשות, הרגשות היו מעורבים, רגש של שמחה גדולה מהולה בעצב כאשר הדיווחים מתקבלים ללא הפסק בקבוצת הווצאפ של הקהילה שמרביתם מתחבאים בבית כנסת יהודי שממוקם מתחת לאדמה, מעטים מהם הצליחו לברוח לפולין. בחדר הלידה מתקבלים הדיווחים על המתרחש בביתם שבאוקראינה, הדיווחים כוללים תמונות של אזרחים אוקראינים שקיבלו מהממשלה נשק, ויורים לאור יום בכל מי שמהווה איום בעבורם, ודיווח נוסף מפי אחת מתלמידותיה של חני שהייתה עדה לרצח תושב רוסי שעבר שם. בחזרה להליך הלידה כאילו כלום לא קרה, צללנו לאירוע הלידה המרגש. תהליך הלידה היה מדהים, בתמיכה מקצועית וגם נפשית ללא הפסקה של צוות המיילדות המסור, ובראשן תהילה עמוס. בסיומה הגיח בננו השני לעולם. לא יכולתי להפסיק לחשוב איך המלחמה תשפיע על עתידו ועל עתיד כולנו."

קראו גם:  דובר צה"ל: נסגר חוב מוסרי - צה"ל למען לוחמי צד"ל:אושרה החלטת הממשלה לס...
צילום: שערי צדק

"הראשונים להם דיווחנו עוד קודם למשפחה היו משפחותינו בקייב. כל כך רצינו לפתוח להם את הבוקר בבשורה משמחת. ואכן המצב לא פשוט, נכון לעכשיו אין לנו לאן לחזור. אנחנו לא יודעים מה קורה עם ביתנו, אנחנו שומעים כל מיני שמועות על כך שאנשים בוזזים רכוש מבתים נטושים, הטנקים חורשים את הרחובות״, סיפרה.

צילום: שערי צדק

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן