מבזקיםפנאי

בשל הלחימה באוקראינה: אליפות העולם בשחמט שתוכננה להתקיים בישראל נדחתה

היום (רביעי) הודיעו באיגוד השחמט העולמי פיד"ה לאיגוד הישראלי בשחמט, כי הוחלט לדחות את אליפות העולם לנבחרות שתוכננה להתקיים בישראל במהלך חודש אפריל השנה, למועד שיקבע מאוחר יותר אך צפוי להיות לקראת סוף השנה. בכך, באוקראינה משפיעה גם על עולם הספורט ועל האירוע המרכזי שתוכנן להתקיים בישראל.

במקביל להחלטה זו הוחלט כי אליפות העולם לנכים המתוכננת להתקיים בישראל גם כן בחודש מאי באשדוד לפי שעה תתקיים כמתוכנן אך סביר להניח כי אם הלחימה באוקראינה לא תסתיים בהקדם גם האירוע הזה עלול להידחות למועד מאוחר יותר. בינתיים באיגוד הישראלי לשחמט יחד עם עיריית אשדוד בהובלת סגן ראש העיר אלי נכט ומשרד התרבות והספורט, ממשיכים בהכנות לקראת אליפות העולם לנכים בה צפויים להשתתף עשרות שחמטאים בכירים מכל רחבי העולם.

קראו גם:  בת שש נתקעה בשירותי בית ספר בחיפה וחולצה בשלום ע"י לוחמי האש

יושב ראש איגוד השחמט הישראלי ד"ר צביקה ברקאי ציין כי ״כמובן שאנו מצרים על הדחייה אך הסיטואציה העולמית קשה ומורכבת, בסיטואציה שכזו טבעי שהספורט יזוז מעט הצידה וכולי תקווה שהאירועים הסתיימו בהקדם ונשוב לשגרה עולמית נורמלית ושקטה. בסיטואציה הזו לא ניתן לקיים אליפות עולם שנועדה לקדם ספורט ותרבות באחווה ושלום בין כל המדינות".

מנכ"ל האיגוד הישראלי גיל בורכובסקי הוסיף: ״עם קבלת ההודעה מפיד"ה היום (רביעי) בשעות הצהריים החלנו בתהליך לדחות את האליפות שתוכננה בישראל, חשוב להבהיר מדובר בדחייה ולא ביטול, אליפות העולם לנבחרות בשחמט תתקיים בארץ בהמשך השנה".

צילום: ritvo photography

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן