חדשות הארץמבזקים

בית משפט השלום בירושלים שחרר את כלל עצורי חומש ממעצר

בית משפט השלום בירושלים דחה היום (רביעי) את בקשת המשטרה והורה על שחרורם למעצר בית של כל עצורי חומש, שנעצרו הבוקר במסגרת גל המעצרים שביצעו בלשים ימ"ר ש"י. סה"כ הובאו לבית המשפט שישה מתוך שמונת העצורים.

גל המעצרים כנגד תלמידי ישיבת חומש התרחש במהלך שעות הבוקר המוקדמות, כאשר במהלך המעצרים ביצעו הבלשים חיפושים בבתי העצורים והחרימו ביגוד וציוד אישי. בדיון שהתקיים בבית המשפט יצגו את העצורים עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום מארגון 'חוננו'.

עו"ד עדי קידר, מתח ביקורת על התנהלות המעצרים: "בית המשפט דחה היום את בקשת להאריך את מעצרם של החשודים ב10 ימים והורה על שחרורם בתנאים מגבילים. אנחנו נלמד את ההחלטה ונערער על עצם התנאים ולא נפסיק ולא נעצור את הפעולות נגד התיק הזה עד שהוא ייסגר לחלוטין."

קראו גם:  בן 30 נפצע באירוע אלימות ברמלה, מצבו בינוני

"היה פה מהלך פסול מצד המשטרה, המעצר הזה כולו, כחודשיים לאחר האירוע הקשה בו נרצח חברם לישיבה היה אך ורק למראית עין ומסה לשרת מטרות של פוליטיקה ומערב את המשטרה בדברים שאינם צריכים לקרות", אמר קידר בסיום הדיון.

עו"ד נתי רום הביע סיפוק על פסק הדין שניתן: "אנחנו שמחים כי בית המשפט החליט לשחרר את כל העצורים, ועל הודעת משטרת ישראל כי אין בכוונתה לערער על החלטה זו. בזמן הדיון גם הובאה אמירה מצד המשטרה שחלק מהעצורים נעצרו כתרגיל חקירתי, כאשר לאחר מכן מיהרו להכחישה."

"לצערנו ישנם מקרים רבים בהם משטרת ישראל לא מביאה בפני השופט המוציא את צו המעצר את הפרטים המלאים, ובכך מטעה את בית המשפט. כתוצאה מכך כמות החפים מפשע שאין בסיס למעצרם במדינת ישראל גבוהה. כולי תקווה כי תופעה פסולה זו תיפסק, כמו גם ידה הקלה של המשטרה במעצרים המוניים בפרט כאשר מדובר במתיישבים ביהודה ושומרון, ללא קשר לחומר הראיות ולעברות וללא עילת מעצר", אמר עו"ד רום לאחר החלטת השחרור." הוסיף.

קראו גם:  שידור חי: הצהרת ראש הממשלה בנט
ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן