מבזקיםתנועה ותחבורה

תחנות רכבת בשרון ייסגרו למשך שישה שבועות: "זלזול מחפיר"

כחלק מעבודות התשתית לחיזוק גג התחנות בכפר סבא והוד השרון, תסגרנה זמנית תחנות כפר סבא, הוד השרון ורעננה דרום, לתקופה של כשישה שבועות החל מה- 17 במרץ.

במהלך ביצוע עבודות תשתית שגרתיות בתחנות כפר סבא נורדאו והוד השרון סוקולוב (הפעילות כבר כעשרים שנה) התגלה צורך בחיזוק מספר מוקדים בתקרות התחנות בשל כשל תכנוני ומבני מהותי, הגילוי חייב שינויים מידיים בתנועת הרכבות באיזור השרון וסגירה של תחנות.

לצורך תיקון הגגות נדרש פירוק של מסילות הרכבת במקטע זה ובהתאם לכך יחולו מיום חמישי ה- 17 במרץ ולמשך כשישה שבועות שינויים בתנועת הרכבות באיזור, וסגירה זמנית של תחנות כפר סבא נורדאו, הוד השרון- סוקולוב ורעננה דרום. במהלך העבודות צפויה הרכבת להרים את המסילות, ולחזק את גג התחנות באופן עמוק ויסודי, על מנת להבטיח חזרה בטוחה ונוחה לשגרה.

קראו גם:  אושר במליאה: הכרזה על מצב חירום בישראל למשך שנה נוספת

לצורך מענה חלופי ללקוחות, תפעיל רכבת ישראל מערך היסעים חינמי מהתחנות שנסגרות זמנית, ומשרד התחבורה ישפר את תדירות התחבורה הציבורית החליפית באיזור. חלופות תחבורה ציבורית ייחודיות ייבנו בשיתוף עם הרשויות המקומיות ויפורסמו בקרוב לציבור.

פירוט השינויים:

תחנות כפר סבא- נורדאו, הוד השרון -סוקולוב ורעננה דרום – תיסגרנה זמנית לשירות. יופעלו היסעים חינמיים בלוח זמנים מפורט ובהתאם לביקוש אל תחנות רעננה מערב, כפ"ס נורדאו ורעננה דרום.

הרכבות מ/אל ת"א תחלנה ותסיימנה נסיעתן בתחנת ראש העין בתדירות של שתי רכבות לשעה בשעות שיא עם תגבור של רכבת נוספת לשעה בחלק מהשעות, ו-2 רכבות לשעה בשעות שפל.

בין רעננה מערב לתחנת הרצליה תופעל רכבת בתדירות של שתי רכבות לשעה בשעות שיא, ורכבת אחת לשעה בשעות שפל.

קראו גם:  פועל בן 27 נמחץ בין שתי מכונות במפעל באריאל, מצבו בינוני

מרכבת ישראל נמסר: "אנו מבינים כי השינויים בתנועת הרכבות בטבעת השרון אשר נעשו בהתראה קצרה, פגעו ברמת השירות שלנו לתושבי כפר סבא, הוד השרון ורעננה. חשוב לנו להבהיר כי מדובר בעבודות חיוניות לבטיחות לקוחותינו ואנו עושים את כל המאמצים על מנת לקדם את העבודות המורכבות ולסיימן מוקדם ככל הניתן. אנו מתנצלים בפני לקוחותינו על אי הנוחות הזמנית ומודים להם על ההבנה".

ראש עיריית כפר סבא רפי סער, הגיב: ״לצערי הרב, רכבת ישראל ממשיכה להפגין זלזול מחפיר בתושבי כפר סבא והשרון כולו. מנכ"ל הרכבת הודיע, בפגישה בה השתתפתי היום יחד עם אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון, על סגירת תחנת נורדאו החל מ-17.3 למשך שישה שבועות, בנוסף לסגירת תחנות סוקולוב ורעננה דרום – כלומר ניתוק האיזור כולו משירות הרכבות. על אף בקשותינו הוא סירב להתחייב על פתרונות הולמים לנוסעים שיופעלו במקביל לעבודות התחזוקה."

קראו גם:  אתר הבנייה בו אירעה קטטה המונית בבית שמש - נסגר בצו מנהלי

סער הוסיף: "אנו דורשים כי עד לסיום העבודות, יופעלו קווי תחבורה ציבורית בכביש 531 במסלול המקביל לציר הרכבת וכי שאר קווי האוטובוסים באיזור יתוגברו מיידית, וכי הנהלת הרכבת תתנהל בשקיפות, תמסור צפי אמין לסיום העבודות והשבת הקווים לשגרה. הפגיעה בשירות הרכבות בכפר סבא והסביבה נמשכת כבר מעל כחודש, מבלי שהנהלת הרכבת תטרח לספק לראשי הרשויות מענה רציני לשאלות ולהצעות. בכוונתי לפנות פעם נוספת לשרת התחבורה ולדרוש את העברת המשבר לניהול חיצוני, שישרת את צרכי הציבור ולא את האינטרסים של הנהלת הרכבת״.

צילום: רכבת ישראל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן