מבזקיםפוליטי / מדיני

שר החוץ לפיד: מגנים את ההתקפות הרוסיות על אוקראינה

שר החוץ, יאיר לפיד, נשא לפני זמן קצר (חמישי) דברים במסיבת עיתונאים בהולה, על רקע הפלישה הרוסית לאוקראינה והקרבות אשר מתפתחים במדינה. "אנו מגנים את ההתקפות על אוקראינה". אמר לפיד והוסיף: "אנו מוכנים לסייע הומניטרית לאוקראינה".

בנוסף, הזהיר לפיד את הישראלים הנמצאים באוקראינה וקרא להם לחזור לישראל בהקדם והתריע מפני קושי ביציאה מהמדינה עקב גל פליטים שכבר החל לנדוד לכיוון הגבולות.

הצהרת לפיד: "ההתקפה הרוסית על אוקראינה היא הפרה חמורה של הסדר הבינלאומי, ישראל מגנה את ההתקפה, מוכנה ונערכת לסייע הומניטרית לאזרחי אוקראינה. ישראל היא מדינה למודת מלחמות, מלחמה אינה הדרך לפתור סכסוכים. השעות והימים הראשונים של כל מלחמה, הם גם הזמן האחרון שבו אפשר עדיין לעצור. לחזור לשולחן הדיונים, בתיווך המעצמות, ליישב את המחלוקות בדרכי שלום. לישראל יש יחסים עמוקים, ארוכים וטובים עם רוסיה ועם אוקראינה. יש עשרות אלפי ישראלים בשתי המדינות, יש מאות אלפי יהודים בשתי המדינות, שמירה על בטחונם ושלומם הם בראש מערכת השיקולים שלנו. בנוסף עלינו לשמור על ביטחונם ושלומם של אנשי משרד החוץ, אנשי נתיב ואנשי הסוכנות הממוקמים באוקראינה. בשעות אלה, הם מסכנים את חייהם כדי להמשיך לתת סיוע ועזרה לכל ישראלי ולכל יהודי."

קראו גם:  תושב איכסאל בן 26 נעצר בחשד לתקיפת צוות רפואי בבית חולים העמק

עוד הוסיף לפיד ואמר: "בתחילת השבוע הוריתי לפנות את השגרירות שלנו בקייב, להעביר אותה למשרדים בעיר לבוב, סמוך לגבול הפולני. אני קורא לכל אזרח ישראלי לצאת מיד מאוקראינה ולהגיע למעברי הגבול כל עוד הדרכים פתוחות. קחו בחשבון שכבר עכשיו יש נהירת פליטים לכיוון הגבולות המערביים של אוקראינה. כרגע המרחב האווירי של אוקראינה סגור, ואין תנועת רכבות. נציגים קונסולרים של משרד החוץ הוצבו כבר בכל מעברי הגבול הסמוכים ללבוב, כדי לסייע לישראלים לצאת. מעברי הגבול בהם מוצבים אנשינו, הם מעבר מֶדִיקָה בגבול הפולני, מעבר וישְנֵה נֶמֵצְקֵה בגבול הסלובקי, מעבר זָהוּן להונגריה, מעבר פָּלָאנְקָה למולדובה ומעבר סִירֶט לרומניה. תיאמנו מראש עם כל המדינות האלה – פולין, הונגריה, רומניה, סלובקיה ומולדובה – יציאת ישראלים בטוחה וחלקה."

קראו גם:  החילוץ בוואדי קלט: צוות מיחידה 669 סייע לפנות את הפצוע לבית החולים

"אני מודה מפה לממשלות שם על הסיוע והרצון הטוב. אזרחים יכולים לפנות לסייעו לחדר מצב של משרד החוץ במספר 0252303155." הוסיף שר החוץ.

שר החוץ לפיד. צילום: ללא קרדיט
צילום: לשכת העיתונות הממשלתית / דוברות הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן