מבזקיםמשפטי/פלילי

עשרה חודשי מאסר למציל שהורשע בגרימת מוות ברשלנות של נער בן 13

בית משפט השלום בפתח תקווה, גזר היום (שלישי) עשרה חודשי מאסר על גיא חייק, בן 29 מתל אביב, לאחר שהורשע בגרימת מוות ברשלנות של נער בן 13 אשר טבע בבריכה בעיר פתח-תקווה בה שימש הנאשם מציל.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד איציק מורדוך, הנאשם שימש מציל בבריכה "תפארת הבריכה" בעיר פתח תקווה, אליה הגיע הקטין משה ביסטריצר ז"ל עם כמה מחבריו על מנת לרחוץ במקום. בשלב מסוים, בעודו שוחה במי הבריכה, החל ביסטריצר להתקשות בשחייה והחל מניף ידיו באוויר לאות מצוקה ובניסיון שלא לטבוע. לאחר כדקה, משאפסו כוחותיו, שקע ביסטריצר לקרקעית הבריכה שם שהה כ-2.5 דקות, כאשר כל אותה העת ישב הנאשם בסוכת המציל מבלי שהבחין בקטין הטובע עד שנקרא לעזרה על ידי אחד המתרחצים.

קראו גם:  שימו לב! החל מהערב כביש 20 לדרום ייחסם לתנועה בשל עבודות תשתית

אז ירד הנאשם מסוכת המציל, קפץ לבריכה ומשה את ביסטריצר מהמים כשהוא מחוסר הכרה וללא דופק ונשימה. הנאשם, ואנשים נוספים אשר שהו במקום החלו בפעולות החייאה בביסטריצר עד להגעת צוות רפואי אשר פינה אותו לבית החולים, שם נפטר. בגין האמור, הוגש נגד הנאשם כתב אישום באשמת גרימת מוות ברשלנות, והוא הורשע לאחר ניהול הוכחות.

בשלב הטיעונים לעונש טענה הפרקליטות כי הנאשם לא מילא את חובותיו כמציל למניעת סיכון לציבור בבריכה ולא נתן דעתו במהלך מילוי תפקידו על הנעשה בבריכה. עוד נטען כי לא מדובר ברשלנות רגעית של הנאשם, שכן ביסטריצר הפגין מצוקה במשך כדקה וחצי וכן שהה בקרקעית כ-3 דקות נוספות בטרם נמשה מהמים, ועל כן מדובר ברשלנות מתמשכת המבטאת את גודל המחדל.

קראו גם:  תושב ראשון לציון יואשם בביצוע מעשים מגונים בבתו החורגת הקטינה

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות לעניין חלקו המלא של הנאשם באירוע המצער באומרו כי: "מטרת הענישה היא גם בהרתעת מצילים אחרים והדגשת האחריות הרבה המוטלת עליהם בתפקידם. ילדים נשלחים על ידי הוריהם לבריכת השחייה בידיעה כי במקום מצוי מציל מוסמך, אשר ידאג לחיי ילדם בעת מצוקה. כפי שלמדנו באירוע זה, חוסר תשומת לב מרבית לזמן קצר, יכולה להביא לכדי מוות. מטרת ענישה זו, בין היתר להדגיש אחריות כבדה זו".

בבואו לקבוע את עונשו של הנאשם ציין בית המשפט את העובדה כי נמנע מלקחת אחריות על מעשיו ובשל כך הורשע רק לאחר ניהול הליך הוכחות. לכך הייתה משמעות בעבור משפחת הקורבן שכן המשפחה נאלצה להיחשף לסרטון המתעד את אירוע מות בנם ובמקביל הושהה ההליך האזרחי בו הוגשה תביעה על ידי המשפחה מה שהוביל לכך שעל אף כי מאז האירוע המצער חלפו למעלה מארבע וחצי שנים, המשפחה לא פוצתה עד עתה בגין הנזק הכלכלי שנגרם לה.

קראו גם:  דובר צה"ל: כוחות צה"ל ויחידת מגן במשטרת ישראל סיכלו ניסיון הברחת סמים ב...

לאור האמור גזר בית המשפט על חייק עונש 10 חודשי מאסר בפועל לצד עונש מאסר על תנאי ופיצוי למשפחתו של הקטין בסך 20,000 ₪.

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן