חדשות הארץמבזקים

חה"כ אייכלר: "שלא נגיע למצבים שיהודים נכנסים לשבת בלי חשמל"

חה"כ ישראל אייכלר מסיעת יהדות התורה, הגיע היום (ראשון), יחד עם הוועדה לפניות הציבור של הכנסת, בראשות יו"ר הוועדה חה"כ יעל רון בן משה, לסיור מיוחד בחברת החשמל בתל אביב.

בסיור השתתפו גם מנכ"ל חברת החשמל מר עופר בלוך, סמנכ"ל השירות מר אורן הלמן, מנהל מחוז ירושלים ונגב מר משה כהן ומר עינב חשאי ואנשי צוות המוקד לפניות הציבור.

הסיור נערך על רקע הפסקות החשמל, בתקופת עומס ובימי מזג האוויר הסוער שפקד את מדינת ישראל לפני מספר שבועות. אל הוועדה לפניות הציבור זרמו מאות פניות של תושבים שנותרו ללא חשמל בערבי שבתות או בלילות החורף הסוערים. הדיון התקיים על מנת להבין היכן מוקדי הבעיה החריפים, ולמקד את הטיפול שם.

קראו גם:  נהג משאית בן 41 מערערה עוכב לחקירה בחשד למעורבות בתאונה הקטלנית בכביש 57
צילום: יוסי וייס

התוצאות והפילוחים של מאות התלונות הוגשו בסיור המיוחד למנכ"ל חברת החשמל וראשי המחלקות. מנכ"ל החברה וחבריו הציגו השיפורים והייעול התמידי, כמו גם את מוקדי פניות הציבור והתעדוף המתוחכם לפניות של סכנה ופיקוח נפש שמקבלים מענה ראשוני. "גם בשיא הסופה, לא היה מצב שפניה של פיקוח נפש כמו חשמל פתוח וכדומה, קיבלה מענה טלפוני  לאחר יותר מ-37 שניות. זה נתון מדהים". אמרו.

בכירי חברת החשמל הסבירו שאין הפסקות חשמל יזומות. כל הפסקות החשמל שאירעו הם תקלות הנגרמות בשטח. "רוב הבעיות שקרו הן בעיות נתיכים שהתרחשו בגלל עומס יתר. כן קיימת תופעה בנגב ובגליל וגם בירושלים והמרכז, של תוספות נקודות חשמל בלתי תקינות." הוסיפו.

קראו גם:  הפרקליטות שוקלת להעמיד לדין את ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי בגין הסתה לגזענות
חה"כ אייכלר: "שלא נגיע למצבים שיהודים נכנסים לשבת בלי חשמל"
צילום: יוסי וייס

חה"כ אייכלר העיר כי הצעת החוק שהציע בעבר לאשר בחוק פיצולי דירות, תפתור גם את הבעיה הזו. הבתים יפעלו בשעונים נפרדים בחוק, והנתיכים התואמים לא יקרסו מעומס. "לעת עתה החוק עבר רק לבתים גדולים צמודי קרקע של עשירים, ששם אין את הבעיות של עומס החשמל. אבל אם החוק יאושר עבור כל הארץ, מלבד מה שיפתור את מצוקת הדיור לשכירות, עם שחרור אלפי דערות להשכרה, הוא גם יעזור למצוקת עומסי החשמל". אמר אייכלר.

בחברת חשמל סיפרו שמאז פרוץ הקורונה לא ניתקו חשמל לצרכן הפרטי בשום אופן: "החברה יוזמת קמפיין למיצוי זכויות ויצירת קשר עם שירותי הרווחה בכל עיר ועיר, כדי לטפל באוכלוסייה הקשה שאין לה איך לשלם".

קראו גם:  בן 78 מואשם בביצוע מעשים מגונים בקטין בן 11
חה"כ אייכלר: "שלא נגיע למצבים שיהודים נכנסים לשבת בלי חשמל"
צילום: יוסי וייס

בסיום הפגישה ציין חה"כ אייכלר את החשיבות של שיתוף הפעולה עם רבני היישובים והערים בכל הנוגע לעבודות חשמל כאשר יש מצב של פיקוח נפש: "יש לגבש צוות שיעמוד בקשר עם רבני השכונות והערים, כדי שלא נגיע למצבים שיהודים נכנסים לשבת בלי חשמל, כפי שאירע לא פעם במקומות שונים".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן