מבזקיםמשפטי/פלילי

הפרקליטות: נמצאה רוגלה אצל פילבר, אין סיבה לעכב את המשפט

בהתאם להחלטת בית המשפט, הוגשה היום (רביעי) לבית המשפט תגובת הפרקליטות לבקשות נאשמים בתיקי האלפים, הכוללת את תוצאות הבדיקה לעניין שימוש נטען בתוכנות רוגלה במסגרת חקירת תיקי האלפים.

על פי התגובה, לבקשת התביעה ערכה המשטרה בדיקה מקיפה ביחס לכ-1,500 טלפונים המשויכים לכ-200 גורמים המעורבים בתיקי האלפים ותיקים הקשורים אליהם.

הפרקליטות ציינה לגבי תיקי החקירה של פרשות 1,000 ו-2,000 ושאר התיקים הקשורים אליהם כי, "בבדיקה התברר כי לא הוצאו צווים להאזנת סתר לתקשורת בין מחשבים ולא נעשה שימוש במערכות טכנולוגיות מסוג "רוגלה" ביחס למעורבים בתיקים. כמו כן, מבדיקתה של היחידה החוקרת ברשות ניירות ערך עולה כי לא עשתה מעולם שימוש במערכת טכנולוגית כזו, וכך גם בתיק זה."

קראו גם:  לירון ברמי משדרות נדרסה למוות בפתח תקווה, "נלקחה מאיתנו ע"י נהג רוצח!"

במסגרת חקירת תיק 4,000 עלה בבדיקה כי "הוצאו צווי האזנת סתר לתקשורת בין מחשבים לשני גורמים – לאיריס אלוביץ ולעד המדינה שלמה פילבר. בעקבות מתן הצווים השיפוטיים ולצורך מימושם, הופעלה מערכת טכנולוגית שבשימוש המשטרה לצורך ביצוע האזנות סתר לתקשורת בין מחשבים. בעניינה של אלוביץ, ניסיון הפעלת המערכת בעקבות הצו לא צלח, ומשכך, ממילא, לא הניב תוצרים. בעניינו של פילבר, המערכת הופעלה והניבה תוצרים למשך מעט יותר מיממה. בחינת כלל התוצרים מהאזנת סתר של פילבר לא הניבה כל חומר חקירה העשוי להיות רלוונטי לתיק."

על פי הבדיקה, בצד הפקת התוצרים בהתאם לצו, ביצעה המערכת פעולות מסוימות, הכוללות העתקה של רשימת אנשי הקשר והעתקה של מספר פריטי מידע נוספים שהיו אגורים בטלפון הסלולרי של פילבר, שלא פורטו במפורש בבקשה למתן צו.

קראו גם:  נקבע מותו של הצעיר בן ה-18 שהתחשמל בטייבה

עוד על פי הבדיקה הפרטים הרלוונטיים שמורים במסד הנתונים של המערכת אך לא הועברו לעיון היחידה החוקרת.

בנוסף, נמסר מהפרקליטות, "בדיקת המשטרה העלתה שצו האזנת סתר מיוחד הוצא ביחס לאחד העדים בתיק, אולם במסגרת תיק חקירה אחר ונפרד בו היה חשוד. גם במקרה זה, הצו לא מומש."

לסיכום נמסר: "נוכח ממצאי בדיקת המשטרה, עמדת התביעה היא שנכון וראוי להמשיך את שמיעת ההוכחות בתיקי האלפים כסדרה, ואין כל עילה לדחות את המשך המשפט."

צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן