חדשות הארץמבזקים

חה"כ איתמר בן גביר בשייח ג'ראח: "אנחנו פה עד שיחזירו את הביטחון"

חבר הכנסת איתמר בן גביר, מסר הערב (שני) הצהרה מיוחדת על רקע עליית המדרגה באירועי האלימות והפרות הסדר בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. זאת לאחר שלטענתו, קיבלו מספר הצעות להרגעת הרוחות אשר חלקן כוללות את פינוי המשפחה שביתה הוצת, לתקופה מסוימת.

בן גביר סיפר על ההצעות שהועברו לו: "הייתה הצעה שמאבטחים של המוסד לביטוח לאומי שנמצאים בבניין במרחק של 200 מטר ישקיפו על הבית, אבל כולם רואים שזה רחוק, לא רציני ולא ישים. הייתה הצעה נוספת של ראש עיריית ירושלים משה לאון לרשת את המקום במצלמות. אני מכיר ומוקיר את לאון אבל מצלמות יש כאן המון והן לא מנעו תשע פעמים מלשרוף את הרכב של טל ושלוש פעמים לזרוק בקתבים על הבית, עד ההצתה האחרונה שיכלה להביא לרצח המשפחה".

קראו גם:  בת 14 נפלה מגובה בבניין מגורים באשקלון, מצבה בינוני

בן גביר הוסיף כי: "הייתה הצעה שהתביישתי לשמוע אותה, שנוציא את המשפחה עד הרמדאן, וגורמים יממנו לה דיור חלופי. אלה הצעות של התקפלות, הצעות מבישות. רק אתמול אמר ראש הממשלה בנט כי מדובר בנושא שמעניין רק את הבט"פ, והיום הוא מבין שזה אירוע מדיני. בנט, תוריד את האגו של המפכ"ל והממ"ז ותציבו שמירה על הבית. כל מה שביקשתי זה ניידת משטרתית ליד הבית כדי שהם יוכלו לחיות כאן בביטחון".

לסיום, אמר: "יש כל מיני פייק ניוז שאנחנו הולכים, אבל אני לא הולך מכאן, הלשכה לא מתקפלת והיא תישאר כאן. אם יביאו אבטחה אני אעבור למשימה הבאה, ואם לא יביאו נישאר כאן. אנחנו בעלי הבית במדינת ישראל, אנחנו בעלי הבית על ירושלים. מספיק עם ההפקרות, מספיק להפקיר את המשפחה ושבנט והמפכ"ל יפסיקו עם האגו".

קראו גם:  בת 23 נפצעה בתאונת דרכים במחלף שפרעם, מצבה בינוני
חוק הגיוס אושר בכנסת שבועיים לאחר שנדחה
צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ'/ דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן