בריאותמבזקים

תקווה לחולי סרטן ריאות: אפודה שמשבשת תאים סרטניים

טכנולוגיה חדשה העושה שימוש באפודה עם שדות חשמליים משבשת חלוקת תאים סרטניים מבלי לפגוע בתאים הבריאים יושמה לראשונה בארץ במערך האונקולוגי במרכז הרפואי שערי צדק. שיטת הטיפול החדשנית TTFields , 150 kHz- TUMOR TREATING FIELDS היא אינה פולשנית ומבוצעת באמצעות ווסט מיוחד הפועל בטכנולוגיה של שדות חשמליים המועברים אל אזור הגידול הממאיר ומשבשת התקדמותו.

פרופ' ניר פלד, מנהל המערך האונקולוגי בשערי צדק שמוביל את המחקר הראשון בארץ בתחום זה, מסביר כי שיטה זו הוכחה כיעילה ברחבה העולם במגוון סוגי סרטן אם כי בסרטן הריאות הטיפול נמצא בשלב של ניסויים קליניים.

"מחקר אחרון שבוצע ב-80 חולי סרטן ריאות מסוג מזותליומה שקיבלו כימותרפיה מסוג, אלימטה, קרבופלטין או ציספלטין, ביחד עם ה-TTFields, הראה הארכת חיים מוגברת. בניסוי נוסף בסרטן ריאות מסוג NSCLC גרורתי, המטופלים קיבלו כימותרפיה מסוג אלימטה ביחד עם TTFIELDS, גם כן עם שיפור התגובה לטיפול. הטיפול החדשני מוצע בשערי צדק כטיפול חמלה והוא מספק פתרון חדש למטופלים שהטיפולים הקיימים אינם יעילים בטיפול במחלה. תוצאות מחקרים אלו מעודדות ומספקות תקווה חדשה לחולי סרטן ריאות".

קראו גם:  כבאות והצלה: חיפה-דרך בר יהודה. לוחמי האש ממחוז חוף פוע...

ר, בת 53. מהמטופלות הראשונות בארץ לקבלת הטיפול, מספרת על ההתמודדות היומיומית ועל החיים לצד המחלה מגיל 21, מיד שהשתחררה מהצבא. " זה התחיל כ- הודג'קין לימפומה, סרטן בבלוטות הלימפה, מחלה של צעירים. עוד לא התחלתי את החיים, מה לי ולרופאים". מגוללת את סיפורה. "עברתי הקרנות וטיפולים במשך שמונה חודשים. תוך כדי הטיפולים המשכתי בשגרה, למדתי במכללה. והאמת, עברתי את המחלה כמו גדולה! כשהסתיימו הטיפולים והשיער צמח, הכוחות חזרו, הפחדים התפוגגו. התחתנתי, הבאתי ילד ראשון ולאחר כמה חודשים הריון שני. במהלך ההיריון השני חזר השיעול ואתו הסרטן. כל מה שעניין אותי שהתינוק ייוולד ואחר כך אקבל טיפולים. וכך היה. טופלתי כשנה בכימותרפיה. שוב נשירת שיער, חולשה. כשהמחלה נעלמה הרגשתי גיבורה."

קראו גם:  עשרות כתבי אישום הוגשו נגד מנהלי רשת סחר בסמים אוקראינית שפעלה בארץ
פרופ' ניר פלד. צילום: דוברות שערי צדק

ר' המשיכה: "אחרי עשרים שנה, סרטן בריאות בדרגה 4. בהתחלה שקעתי, אבל חשבתי לעצמי שבעצם כבר ניצחתי פעמיים, ואני חייבת לעצמי ולילדי, שהם העוגן של חיי, לחשוב חיובי ולנסות מה שאפשר כדי להתגבר, ובינתיים לחיות את החיים עם הומור וחיוכים. ועכשיו גם שדות חשמליים. השדות מאפשרים לי ניידות היות ומחוברים לתיק צד לא כבד ואפילו אופנתי. הופתעתי לטובה מהנוחות ואני מקווה שזה יעשה את העבודה מבפנים. אני מאמינה ברופא שלי, פרופסור ניר פלד, בליווי של ענבל גרנות, המתאמת, בכל הצוות הנהדר של שערי צדק, בעצמי, בסובבים ובבורא עולם. אפשר להמשיך את החיים גם כשחולים במחלה קשה ובכל זאת לחייך ולומר תודה. חשוב לחפש תקווה ואמונה, לעשות מהלימון לימונדה".

קראו גם:  עובד זר מהודו נעצר בחשד להתעללות בחסר ישע בן 75 בו הוא מטפל ברמת גן
צילום: דוברות שערי צדק

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן