חדשות הארץמבזקים

השר הורוביץ: אנשי בריאות שיעסקו בטיפולי המרה צפויים לסנקציות

שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ״ל המשרד פרופ׳ נחמן אש הציגו היום (שני) חוזר מנכ״ל חדש האוסר על ״טיפולי המרה״. החוזר מבהיר כי נטייה מינית או זהות מגדרית לא מהווה בעיה רפואית, גופנית או נפשית הדורשת טיפול, וכי אין עדויות על הצלחות בטיפול מסוג זה.

חוזר המנכ"ל החדש מזהיר מהסכנות הנפשיות הנגרמות משימוש ב״טיפולי המרה״, ואוסר מעתה כל גורמי מקצוע להציע, לפרסם או לתת ״טיפול״ מסוג זה ומבהיר כי מדובר בפרקטיקה לא לגיטימית. החוזר גם מזהיר מפני סנקציות כנגד בעלי מקצוע רפואי, המורשים על ידי משרד הבריאות ושמציעים, מפרסמים או נותנים ״טיפולי המרה״, מאפשר להחיל עליהם הליכי משמעת חמורים ושלילת רישיונות טיפול.

קראו גם:  הרוג ופצוע קשה בתאונת דרכים קטלנית בירושלים

שר הבריאות ניצן הורוביץ: ״אף אחד לא צריך המרה. לסביות, הומואים, טרנסים וסטרייטים, אתם טובים ויפים בדיוק כמו שאתם. חוזר המנכ"ל החדש שהצגנו אוסר מפורשות על טיפולי המרה, וכולל גם סנקציות נגד בעלי מקצוע שיעסקו בהתעללות המסוכנת הזו בנוער להט"בי. ״טיפול המרה״ הם התעללות אכזרית בבני נוער במצוקה. הפרקטיקה הזו היא רצח של הנפש, ולפעמים גם של הגוף. חובתנו לפעול נגד מי שעוסק בה, ומסכן חיי אדם. זה מה שאנחנו עושים היום. אם יש מישהו שצריך המרה אלו ההומופובים, אנשי החושך ומפיצי השנאה. עוד ניצחון במאבק לסובלנות ושיוויון, ובמקרה הזה ניצחון חשוב גם במאבק על החיים".

מנכ"ל 'איגי – ארגון נוער גאה', עופר נוימן, בירך:״טיפולי המרה הם פיגוע נפשי עבור מי שנאלץ לחוות אותם. המהלך של משרד הבריאות בהובלת שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכל המשרד נחמן אש הוא פריצת דרך שתציל חיים, משפחות ואת העתיד של מאות בני ובנות נוער בישראל״.

קראו גם:  בת 58 נפצעה בינוני במהלך נסיעה בטרקטורון במועצה אזורית מטה אשר
השר ניצן הורוביץ. צילום: ללא קרדיט

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן