מבזקיםפוליטי / מדיני

"אני קורא לאנשים מהמשטרה לצאת ולספר את האמת על מה שנעשה במערכות הללו"

חה"כ אמיר אוחנה וחה"כ יואב קיש ממפלגת הליכוד, הגישו היום (רביעי) הצעה לתיקון חוק מבקר המדינה, המבקש לבטל את מגבלת הוצאת צו לשוטר, סוהר וחייל.

מדברי חה״כ אמיר אוחנה: "הצעת החוק מוגשת על רקע הפרסומים והידיעות על שימושים חורגים ולא חוקיים שבוצעו לכאורה על ידי גורמים במשטרת ישראל באמצעות חדירה למכשירי הטלפון הנייד של שורת אנשים. הרעיון הוא שגורמים בשירות המדינה – הן במשטרת ישראל והן במערכות האחרות יוכלו לפנות ולחשוף שחיתויות שהתקיימו בגופים השונים וזאת מבלי לחשוש לפיטוריהם ו/או הרעת תנאיהם – הכל כדי לשרת את הערך של גילוי האמת וחשיפת פגמים ושחיתויות בבחינת "אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר", כדברי השופט המנוח אוליבר וונדל הולמס."

קראו גם:  בן 45 נפצע בינוני במהלך עבודתו בקרני שומרון

*אני קורא לאנשים מתוך המשטרה לצאת ולספר את האמת על מה שנעשה במערכות הללו, לא כדי להיות עדי מדינה אלא כדי להיות מצילי המדינה. האיום הנשקף מהאופן בו השתמשו לכאורה במערכות הללו הוא איום ממשי, מיידי ומוחשי למדינת ישראל, לעם ישראל ולכל שוחרי החירות". הוסיף אוחנה.

מדברי חה״כ יואב קיש: "כבר בשנת 2017 לאור חשיפת מחדלי המשטרה במסמך יצחקי וסיכול מינוי גל הירש ביקשתי לקדם את הצעת החק שתאפשר הגנת חושף שחיתויות גם לשוטרים. היום יותר מתמיד ברור שגם שוטרים צריכים הגנה זו בשביל לחשוף התנהלות קלוקלת במשטרה. אני מקווה שלאור אובדן אמון הציבור במשטרה וההבנה שיש לתקן ולא לטייח הצעה זו תקבל רוב ותקודם במהרה בכנסת ישראל…".

קראו גם:  פיקוד העורף: האם ניר ידע לענות על כל השאלות של הקריין שלנו?והאם אתם...
צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן