מבזקיםמשפטי/פלילי

שנת מאסר נגזרה על תושב ירושלים בן 74 שהורשע במעשה מגונה בבת 20

בית משפט השלום ברמלה, קיבל את עמדת הפרקליטות וגזר על מאיר אריה משכיל לאיתן, בן 74 מירושלים, שנת מאסר בפועל וכן פיצוי בסך 7,000 ש"ח למתלוננת, לאחר שהורשע על פי הודאתו בעבירה של מעשה מגונה בצעירה שישבה לצידו באוטובוס.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד מור שרוני מפרקליטות מחוז מרכז, המתלוננת, כבת 20, עלתה לאוטובוס והתיישבה במושב שלפני המושב בו ישב הנאשם. במהלך הנסיעה, החדיר הנאשם את ידו ברווח שבין החלון למושבה של המתלוננת וחפן את החזה שלה בידו. בתגובה הסתובבה המתלוננת לאחור לכיוונו של הנאשם, אשך משך את ידו, עצם עיניו, נשען על חלון האוטובוס והעמיד פני ישן.

קראו גם:  בן 45 נפצע בינוני במהלך עבודתו בקרני שומרון

בהתייחסו למעשה שביצע הנאשם קבע בית המשפט: "הנאשם ביצע את המעשה העברייני החמור בפומבי, זאת במהלך נסיעה באוטובוס ציבורי, לעיני כל כלפי קורבן אקראי. מעשה שכזה מלמד על תעוזה עבריינית המחייב לנקוט כלפיו בענישה מרתיעה".

הפרקליטות דרשה כי הנאשם ירצה עונש מאסר בפועל וטענה כי לאור עברו הפלילי של הנאשם, אשר כלל ביצוע עבירות מין קודמות, ולאור כך שנגזרו עליו זה מכבר עונשי מאסר על תנאי, אין עוד די בכך כדי להרתיעו.

בשיקוליו לגזירת העונש ציין בית המשפט את גילו המבוגר של הנאשם, מצבו הרפואי והיותו סב לנכדים, אך יחד עם זאת קיבל את עמדת הפרקליטות באשר למתחם הענישה: "המסקנה המתבקשת היא שכפי הנראה, למרבה הצער, הנאשם קיבל בעבר מסר שלילי מענישתו הקודמת, יתכן סבר בטעותו שבתי-המשפט מקלים ראש במעשיו, ולכן עתה יש להעביר לו מסר חד, מרתיע הרבה יותר".

קראו גם:  בנט: רבים שואלים—מה בדיוק הצעדים שעשינו לעצור את ירי הר...

לאור האמור, גזר בית המשפט על הנאשם עונש שנת מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת בסך 7,000 שקלים. את כתב האישום הגיש עו"ד מור שרוני, את הטיעונים לעונש ניהל עו"ד צור פלק.

אילוסטרציה. צילום: Pexels

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן