מבזקיםספורט

המרתון הנמוך בעולם: 5,000 רצים ישתתפו במספר מקצים בים המלח

עונת המרתון בפתח ויחד איתה, ישתתפו למעלה מ-5,000 רצים במקצי המרתון במקום הנמוך בעולם – ים המלח, שיוזנקו בתאריך 4/2/2022 (שישי) בחוף עין בוקק במועצה האזורית תמר, ארץ ים המלח.

בימים אלו נשלמות ההכנות למרתון ארץ ים המלח המתקיים זו השנה השלישית ויציע למשתתפים חווית ריצה ייחודית בשטחים בהם לא רצו מעולם, לצד גבישי מלח עתיקים, אל מול נופי המדבר הקסומים ועל גבולה המזרחי של ישראל. כל הרצים יוזנקו מזרחה, ישר אל תוך הים לכיוון ירדן, על סוללת עפר שלא דורכים עליה בשגרה ואשר הותאמה במיוחד לטובת משתתפי המרתון. המסלולים מעגליים עם מינימום חזרה על הדרך שכבר עברנו בה, עם מינימום אספלט ומקסימום נוף.

השנה לראשונה יתקיים מקצה של 5 ק"מ של ריצה והליכה המיועד למשפחות וילדים שיוכלו לראשונה לבקר על הסוללות ולחצות את הים.

המרתון הנמוך בעולם: 5,000 רצים ישתתפו במספר מקצים בים המלח
צילום: אלמנטס

מקצי התחרות:
• 5 ק"מ – מסלול ריצה והליכה נוח למתנסים בחוויית הריצה.
• 10 ק"מ – ריצה אל תוך הים ועל הטיילת החדשה.
• 21.1 ק"מ חצי מרתון – מסלול מהיר ושטוח, המקצה ע"ש תומר וגיורא רון ז"ל.
• 42 ק"מ מרתון – ריצה סביב חופו של ים המלח הדרומי.
• 50 ק"מ אולטרה מרתון – אליפות ישראל למרחק 50 ק"מ בחסות נעלי HOKA.
– פרסים כספיים יוענקו למנצחים הכלליים בארבעת המקצים הארוכים.

המרתון הנמוך בעולם: 5,000 רצים ישתתפו במספר מקצים בים המלח
צילום: אלמנטס

ניר ונגר, ראש מ.א. תמר ים המלח: "למרות הקורונה שבגינה נאלצנו לבטל את המרתון לפני שנה, השנה בצל האומיקרון סגרנו את ההרשמה מראש, לאחר ששברנו את שיא המשתתפים וכ-5,000 רצות ורצים מהארץ ומהעולם יגיעו וייהנו מיופיו של המקום הנמוך בעולם. דווקא כשמסביב המולה והמגיפה שברה שיאים- אין כמו פסק זמן לריצה בריאה בנופי ים המלח. אני מודה לכל השותפים לארגון ההפקה המאתגרת הזו ומקווה שגם יישברו שיאים".

גולת הכותרת של המרוץ היא ריצה אל תוך הים על סוללת הגבול של מפעלי ים המלח המקיפה את חלקו הדרומי של ים המלח. רק פעם בשנה מתקבלים האישורים הביטחוניים לעלות על הסוללה ובפני הרצים מתגלים נופים עוצרי נשימה שנשמרו עד כה רק לעובדי מפעלי ים המלח או אנשי כוחות הביטחון.

הסוללה משמשת כאזור הגבול בין שטחי ים המלח הישראלי לים המלח הירדני ועוברת כחיץ ללא גדר בין המדינות המקיימות שגרת יום משותפת ושלווה בין שני הצדדים. המסלול ברובו על שטח כורכר מהודק ושטוח, את האירוע יאבטחו כוחות הביטחון והצבא. המרוץ מתקיים בסיוע ובתמיכת חברת כימיקלים לישראל, רשות הניקוז ים המלח והחברה הממשלתית להגנת ים המלח.

מרתון ארץ ים המלח צומח מתוך יסודותיו של מרוץ עין גדי הוותיק, אשר במשך למעלה מ- 30 שנה אירח רבבות רצים והיווה נקודת עוגן בלוח המרוצים השנתי של חובבים ומקצוענים מכל הארץ אשר התמכרו לנוף הקסום ולשקט. כהמשך למפעל ההנצחה מקצה החצי מרתון באירוע יתקיים לזכר תומר וגיורא רון ז"ל, בני קיבוץ עין גדי.

המרתון הנמוך בעולם: 5,000 רצים ישתתפו במספר מקצים בים המלח
צילום: אלמנטס
Back to top button