מבזקיםמשפטי/פלילי

מזעזע: נכה על קלנועית הותקף באבנים סמוך לשער שכם

יהודי חרדי נכה המתנייד בעזרת קלנועית הותקף אמש (שלישי) על ידי בני מיעוטים סמוך לשער שכם. התוקפים השליכו לעברו סלעים, פגעו בו ואף חסמו את נתיב בריחתו. עורך דינו חיים בלייכר מארגון חוננו דורש מהמשטרה לעצור מיד את החשודים במעשה.

התקיפה הקשה אירעה אתמול בשעות אחר הצהריים, על הכביש סמוך לשער שכם. עו"ד בלייכר תיאר במכתבו למשטרה "אירוע מחריד… תקיפה אנטישמית וניסיון רצח כנגד נ' שהינו נכה המתנייד באמצעות קלנועית".

נ', יהודי חרדי בעל חזות חסידית, הסיע את חברו בקלנועית לעבבר משטרת מרחב דוד בכדי להתלונן על תקיפה אנטישמית שעבר חברו יום קודם לכן. במשטרה הפנו את השנים לתחנת שלם, ובעודם עושים דרכם לשם – הותקפו.

נ' שנהג בקלנועית נעמד מאחורי רכב ברמזור הסמוך לשער שכם והמתין לאור ירוק. אולם הרמזור התחלף והרכב לא זז, אלא חסם את נ'. או אז החלו מחבלים להשליך אבנים גדולות לעבר הקלנועית, כשאחת מהן פוגעת ברגלו של נ' ופוצעת אותו.

נ' המתין עד שיוכל לעקוף את הרכב החוסם אותו, וכשהנתיב הנגדי התפנה ניסה להימלט מהמארב הרצחני אליו נקלע. אולם ברגע שהחל לעקוף את הרכב החוסם, החל הרכב לנוע במקביל לקלנועית, למנוע מנ' לחזור בביטחה לנתיב הנסיעה ובכך לנסות ולגרום לפגיעה קשה בו.

בסוף הצליחו נ' וחברו להיחלץ מהמקום, כשהם מבוהלים. השניים הגישו תלונות בתחנת המשטרה, נ' הגיש על התקיפה החמורה וחברו הגיש על האירוע האנטישמי שעבר יום קודם.

צילום: באדיבות המצולם

עו"ד חיים בלייכר מחוננו המייצג את נ' תיאר את חומרת התקיפה: "תקיפה אנטישמית כל כך אכזרית, ששמה לה כמטרה קלנועית נכה, מהווה עוד חצייה של קו אדום ברשעות של הטרור האסלאמי כנגד אזרחי ישראל. מדובר באירוע שדורש חקירה מידית ודחופה בלא לחסוך כלל במשאבים על מנת להגיע לכל פראי האדם השותפים למעשה ולהכניסם לאלתר מאחורי סורג ובריח", סיכם בלייכר.

צילום: באדיבות המצולם
Back to top button