כלכלהמבזקים

לראשונה: אגף חדש יעסוק בכל ענפי המסחר אשר מהווים נתח משמעותי מכלכלת ישראל

ועדת הבוחנים בנציבות שירות המדינה בחרה ביאיר אלבין לתפקיד מנהל אגף בכיר מסחר ושירותים במשרד הכלכלה והתעשייה, והוא צפוי להתחיל את תפקידו בחודש מרץ 2022.

יאיר אלבין החל את דרכו במשרד הכלכלה והתעשייה בשנת 2014. עם תום קורס הצוערים של המשרד, כיהן כראש ענף (צוער) במחלקה להסכמי סחר בילטראליים, באגף מדיניות והסכמי סחר במינהל סחר חוץ. בשנת 2016 יצא אלבין להקים נספחות כלכלית חדשה בצ'נגדו, אשר אחראית על אזור דרום-מערב סין. הוא כיהן כראש הנספחות הכלכלית בצ'נגדו עד 2019, אז עבר לכהן בתקן הציר הכלכלי בבייג'ינג, בירת סין.

אלבין בן 37 נשוי + 2, בעל תואר ראשון משולב בכלכלה ויחסים בין-לאומיים מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני בפילוסופיה של המדעים והרעיונות מאוניברסיטת תל-אביב. הוא משרת בדרגת סרן במילואים ביחידה מודיעינית בצה"ל, בה צבר ניסיון כקצין מודיעין וכמנתח מערכות מידע. כמו-כן, הוא בעל ניסיון בעבודה בתחומי הייעוץ העסקי והמחקר הכלכלי.

קראו גם:  עיריית ירושלים: פעילות הרכבת הקלה תחזור לשגרה בסוף חודש אוגוסט
לראשונה: אגף חדש יעסוק בכל ענפי המסחר אשר מהווים נתח משמעותי מכלכלת ישראל
צילום: שלומי אמסלם – לע"מ

לראשונה יוקם במשרד הכלכלה אגף בכיר מסחר ושירותים, אשר יעסוק בכל ענפי המסחר והשירותים אשר מהווים נתח משמעותי מכלכלת ישראל, 60% מהיקף המועסקים במגזר העסקי ו-65% מהתוצר העסקי. ענפים אלו כוללים את ענפי הקמעונאות, סיטונאות, שילוח ובלדרות, שירותי אירוח ואוכל, שירותים מקצועיים, שירותי ניהול ותמיכה וענפים נוספים.

לאור מרכזיותם של ענפים אלו בכלכלת ישראל, ובהמשך להמלצות הועדה לקידום כלכלי של ענפי המסחר והשירותים, אגף זה יהיה אחראי על פיתוח תחום המסחר והשירותים במדינת ישראל, בניית מומחיות ענפית, קידום והטמעת אוטומציה ודיגיטציה, הפחתת רגולציה ובירוקרטיה ושיפור הסביבה העסקית של ענפי המסחר והשירותים בישראל.

צילום: pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן