מבזקיםפוליטי / מדיני

חה"כ אייכלר על רעיון הגבלת הילודה: "אבוי למי שמשלים עם קריאה זוועתית וביטויים כאלו"

חה"כ ישראל אייכלר מסיעת יהדות התורה, נשא היום (שני) דברים בפני ועדת הפנים של הכנסת. בדבריו הזדעזע מהעלאת הרעיון להגבלת הילודה על ידי חה"כ אלון טל, ""אבוי למי שמשלים עם קריאה זוועתית וביטויים כאלו שנלקחו מתקופות קודמות אפלות". אמר חה"כ אייכלר.

דברי חה"כ אייכלר: "במשך אלפי שנים הבינו שהקב"ה ברא את העולם כולו, לצרכי בני האדם. יש על כך הרבה מאמרים בחז"ל. היו תקופות של עובדי אלילים שהפכו את האבנים, העצים וההרים לאלוהות. האמונה היהודית בישרה לעולם כולו שיש בורא לעולם. הוא ברא את האדם וברא את כל הבריאה לצרכי החיים של האדם."

"בשנים האחרונות נוצרה אלוהות מודרנית, שבה הטבע קודם לאדם. הדרישה היא להגביל את האדם להגנת הטבע. עד כדי כך שחבר כנסת קונסרבטיבי, קם מעל במת הכנסת ואמר שצריך להגביל את הילודה כי זה גורם ליוקר המחיה ופגיעה בטבע. אותו ח"כ הגיש התנגדות למשרד הפנים שאסור להרחיב יישוב יהודי בשם טלזסטון, ש"במקרה" גרים שם חרדים". הוסיף.

חה"כ אייכלר הזכיר: "הארץ הזאת עד המאה השנים האחרונות, שממה גמורה. הכל היה פתוח לטבע השומם. מאז שהתחילו לבנות פה שכונות, ערים ובניינים, הכל החל לפרוח. כולם הבינו שאסור להגביל התפתחות בני אדם בשביל הטבע. להיפך, צריך להשתמש בכל מרחבי הטבע לעזור ולפתח את הארץ, להוסיף יישובים ולהרחיב אותם".

לסיום קרא חה"כ אייכלר למחות נגד העלאת הרעיון להגבלת הילודה: "אבוי למי שמשלים עם קריאה זוועתית וביטויים כאלו שנלקחו מתקופות קודמות אפלות".

חה"כ אייכלר על רעיון הגבלת הילודה: "אבוי למי שמשלים עם קריאה זוועתית וביטויים כאלו"
צילום: אתר הכנסת
Back to top button