מבזקיםתנועה ותחבורה

הרכב זקוק לטיפול? המוסך יגיע אלייך – רפורמת שירותי הרכב ממשיכה

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים אישר הבוקר (ראשון), בוועדת הכלכלה של הכנסת, את התקנות שמאפשרות לעובדי ועובדות מוסכים מורשים לבצע שורה של פעולות גם מחוץ למוסך.

התקנות מתייחסות לשורה של תיקונים שוטפים לרכב בהם: עדכון תוכנה, תיקון והחלפת מסנן אוויר, מסך מגע, פקד חלון, ידית דלת, פנסים, מפתח הרכב ועוד. עם אישור התקנות, ניתן יהיה לבצען בכל מקום ובכל זמן באמצעות עובד/ת מוסך מורשה, ללא צורך בהגעה פיסית אל המוסך.

מדובר בשיפור שירות משמעותי לציבור הנהגים והנהגות, שיחסוך לבעלי הרכב את הצורך להגיע למוסך ולבלות שם זמן יקר בכל פעם שנדרש לבצע טיפול או תיקון לרכב. בנוסף, התקנה תחסוך לבעל מוסך שטחים תפעוליים ותשתיות ותאפשר לו להרחיב את הפעילות הכללית.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, חה"כ מרב מיכאלי: "בדרך כלל החוקים זוחלים אחרי הטכנולוגיה, אבל היום אנחנו והטכנולוגיה הולכות יד ביד אל עבר עתיד תחבורתי מתקדם, ירוק ומודרני. התקנות שהעברנו היום מרחיבות את השירות שיינתן לרכבים גם מחוץ למוסך, מקלות על חיי נהגות ונהגים רבים וחוסכות כסף, זמן וסיכון בנסיעה. עם השינויים התדירים בעולם הרכב, והמעבר אל תחבורה ירוקה, חשמלית וחדשנית, זאת החובה שלנו במשרד התחבורה להתאים את התקנות הקיימות לצרכים המתפתחים וזה בדיוק מה שעשינו היום."

הרכב זקוק לטיפול? המוסך יגיע אלייך - רפורמת שירותי הרכב ממשיכה
צילום: חדשות MivzakLive
Back to top button