חדשות הארץמבזקים

בנט: "חלה התייצבות בגל האומיקרון – אך יש להימנע מחגיגות סוף קורס"

ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר לפני זמן קצר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי חלה התייצבות בגל האומיקרון- אך יש להימנע מ"חגיגות סוף קורס": "אנחנו רואים תחילת מגמה של התייצבות בגל האומיקרון. אני בכוונה בורר את המילים, כדי להימנע מאווירת סוף קורס, ומחגיגות סיום האומיקרון שאינן במקומן. כרגע, בשעות אלה ממש, אנחנו מתמודדים עם עומס בבתי החולים, עם מספר עדיין גדול של נדבקים."

עוד אמר: "מתווה החינוך החדש שהפעלנו מכניס 2.5 מיליון תלמידים לתוך רדאר בדיקות פעמיים בשבוע. גם הבוקר אני ואשתי עשינו את הבדיקות לילדים, כך אנחנו מגלים מאומתים ונשמרים מהדבקה. ההורים צריכים לגלות אחריות, להקפיד לבדוק את הילדים כמו שצריך, ולשלוח לבית הספר רק אם הם מרגישים טוב. עוד כמה שבועות כאלה, אם כולנו ננהג באחריות – אנחנו ביחד נתגבר גם על הגל הזה".

בנט התייחס לשכר חיילי החובה: "בשבוע הקרוב, כל חייל שיפתח את תלוש השכר שלו יראה קפיצה משמעותית במשכורת, במיוחד הלוחמים שלנו. המשכורת ללוחמים עולה מכ-1,600 ש"ח לכ-2,400 ש"ח, זה זינוק גבוה. חיילים עורפיים יראו עלייה מ-800 ש"ח כיום ל-1,200 ש"ח. זה המעט במעט שאפשר לעשות בשביל מי שעושים כל כך הרבה בשבילנו. ראו, המציאות בישראל מורכבת. יש קבוצות גדולות מאוד באוכלוסייה שפשוט לא משרתות. בחורים ובחורות צעירים, שהוסללו לא לקחת חלק בנטל הזה של ההגנה על ביטחון המדינה. זו מציאות מורכבת, אני בעד להיות חכם בעניין הזה, גם על חשבון הצדק. ולכן, אנחנו מורידים את גיל הפטור."

בנט הדגיש: "אבל, אלה שכן משרתים – צריכים לקבל מאיתנו, כחברה, את כל העדיפות והכרת התודה שיש. אנחנו רוצים להודות ללוחמים והעלאת השכר לחיילים היא הדרך שלנו להגיד להם תודה. תודה למי שרואים את הזכות בשירות החובה, למי שנותנים שנים מחייהם להגנה על מדינת ישראל. בלעדיכם, בלי כל אחת ואחד שנסעו הבוקר באוטובוס לעוד שבוע בבסיס, לא היינו פה. זו האמת."

לסיום, ראש הממשלה נפרד מהיועמ"ש: "היום אנחנו נפרדים מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלביט. אביחי, בחודשים מאז הוקמה הממשלה, עבדנו יחד, כשבפנינו אתגרים לאומיים מורכבים מאוד. אין כמעט יום שבו מדינת ישראל לא מאותגרת בשדה המשפט הבינלאומי. האויבים שלנו משתמשים נגדנו בכל כלי אפשרי, גם ברדיפה משפטית וביצירת דה-לגיטמיציה בפורומים בינלאומיים. התפקיד שאתה מילאת, אביחי מנדלבליט, בהגנה על מדינת ישראל, על חייליה, על אזרחיה, בזירה הבינלאומית – שהיא מערכה של ממש, עוד מימיך כפצ"ר ועד ימים אלה כיועץ משפטי לממשלה, הוא גדול ומשמעותי, ועל כך כולנו חייבים לך תודה גדולה. אני מבקש, בשם ממשלת ישראל, להודות לך, אביחי, על שנים רבות ומסורות של שירות למען מדינת ישראל".

בנט: "חלה התייצבות בגל האומיקרון - אך יש להימנע מחגיגות סוף קורס"
צילום: מתוך וידאו: עומר מירון /לע"מ, סאונד: ניר שרף /לע"מ
Back to top button