כלכלהמבזקים

הסכם קיבוצי מיוחד ל-350 עובדי עמותת עדי ירושלים

ההסתדרות ועמותת עדי ירושלים חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד, שיחול על כ-350 עובדים ויהיה בתוקף לשלוש השנים הקרובות. לפי ההסכם, שכר העובדים יעלה בהדרגה לפי מנגנון קבוע ובהתאם לתפקיד ולוותק, ותינתן תוספת משמרות ערב, לילה וחג. כן יינתנו תמריצים לעבודה במשרה מלאה ותוספות עבור תפוקה (מספר טיפולים).

ההסכם כולל גם מגנון איוש משרות בעמותה, ולפיו תינתן עדיפות להעסקת עובדים מתוך המערכת לפני פנייה לחיפוש עובדים חיצוניים. עוד נקבע כי תעריף ליום הבראה יעמוד על 400 שקל, והעובדים ייהנו משי לחגים וממתנות בשמחות משפחתיות (חתונת עובד או בנו, בר מצווה או לידה).

עוד בוצעה הסדרה של נושא העבודה בחגים/ערבי חג, והושגו הסכמות בעניין תשלום דמי ביגוד והנעלה, ותשלום הוצאות טלפון לעובדים הרלוונטיים. בתחילת כל שנה תפרסם ההנהלה לוח חופשות לעובדים. פעם בשנה ייהנו העובדים מיום גיבוש. במסגרת ההסכם נקבע גם מנגנון של קביעות, וכי לא ניתן יהיה לפטר עובדים קבועים ללא הסכמה של הוועד.

קראו גם:  נקבע מותם של שני הילדים שנמצאו נעולים בתוך רכב ביישוב בנגב

עמותת עדי מעניקה לאלפי ילדים ובוגרים עם מוגבלויות מעטפת שיקומית הכוללת מגורים, מענה רפואי, מערכת חינוכית, סביבה חברתית ופתרונות לשילוב בתעסוקה.

במו”מ נטלו חלק יו”ר מרחב ירושלים דני בונפיל, מזכיר איגוד מקצועי רפי מיוחס, מזכירת איגוד מקצועי דורין דהן עמרם, עו”ד ירון סיני מהלשכה המשפטית לאיגוד המקצועי ויו”ר ועד העמותה רונן רז.

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: “אני מברך את כל מי שהיה מעורב בחתימת ההסכם בעמותת עדי. אני סמוך ובטוח שההסכם הקיבוצי יביא ליחסים הטובים ביותר ולפריון במקום העבודה”.

מזכיר איגוד מקצועי במרחב ירושלים, רפי מיוחס: “אני מברך על ההסכם שנחתם לאחר יותר מחמש שנים עם קשיים לא מעטים בדרך. אני מקווה שבהסכם הבא נוכל לשפר עוד יותר את תנאי העובדים. אני רוצה להודות ליו”ר המרחב דני בונפיל על השותפות והמאמצים בדרך לסיום מוצלח של המו”מ”.

קראו גם:  בן 26 נפצע בתאונת אופנוע סמוך לים המלח, מצבו בינוני

יו”ר ועד עמותת עדי, רונן רז: “עמותת עדי לשעבר עמותת “עלה”, מטפלת בחוסים בחום ובאהבה רבה. לאחר זמן רב שבו העובדים היו ללא חום ואהבה באופן כלכלי, אני שמח לומר, לאחר חמש שנים וחצי, ש’עלה הסכם בעדי’. ההסכם, שמיטיב עם העובדים המוחלשים, מוכיח שאם מציבים יעד עם ‘נס’ (נחישות וסבלנות) אפשר לעמוד בכל הקשיים והמהמורות שבדרך, עד להשגת היעד”.

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן