מבזקיםמשפטי/פלילי

אחרי דרעי: ח"כ ליצמן חתם על הסכם טיעון, יודה בהפרת אמונים בפרשת לייפר

ח"כ יעקב ליצמן חתם היום (חמישי) על הסכם טיעון עם הפרקליטות במסגרת פרשיית מלכה לייפר והחשד להתערבות במניעת סגירת מעדנייה סמוכה לביתו. על פי ההסדר, פרשיית המעדנייה תימחק מכתב האישום, ליצמן יודה בהפרת אמונים, יידון למאסר על תנאי ולקנס סמלי בסך 3,000 ש"ח.

כתב האישום מייחס לחבר הכנסת ליצמן עבירה של מרמה והפרת אמונים לפי סעיף 284 לחוק העונשין. על פי כתב האישום, ח"כ יעקב ליצמן, אשר שימש אותה עת כסגן שר הבריאות, פעל להשפיע שלא כדין על חוות דעת של עד מומחה, פסיכיאטר עובד משרדו, במסגרת הליך הסגרתה של מלכה לייפר, על מנת שמדינת ישראל לא תסגיר את לייפר למדינה זרה המבקשת להעמידה לדין פלילי בגין עבירות מין.

קראו גם:  נסראללה מאיים: "פגיעה במסגד אל-אקצא ובכיפת הסלע תפוצץ את האזור"

בחינת חומרי החקירה והגשת כתב האישום טופלו על ידי פרקליט מחוז ירושלים (פלילי) עו"ד דני ויטמן ועו"ד נורית לנגנטל מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי).

מארגון "מגן", המלווה את נפגעות לייפר, נמסר: "לצערנו, היום מסתיימת תקופה קשה שגרמה לנפגעות מלכה לייפר צער רב. אנו מזדהים עם כעס הנפגעות הגיבורות על עסקת הטיעון, ואפילו שלפי שיטת המשפט הישראלית הן לא חלק מהתיק, היה מקום לשמוע את דעתן. אנו מקווים שההודאה תיתן תוקף למעשים החמורים ושבפעם הבאה פוליטיקאים יבינו שהם לא מעל לחוק".

ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון, עו״ד תומר נאור, אמר: ״דומה שמבצעי סוף העונה של היועץ המשפטי הפורש נמשכים ממש עד לרגע שבו ייפול העיפרון. פעם נוספת נחתם הסדר טיעון מקל ומביש עם נבחר ציבור. פעם נוספת גרר היועץ המשפטי את רגליו וחרג באופן בוטה ואסור מההנחיות שהוא עצמו כתב, ורק לאחר עתירה שהגישה התנועה הואיל לקבל החלטה בתיק. התנהלות זו, גרירות הרגליים והסדרי הטיעון המקלים מדי עם נבחרי ציבור פוגעים פגיעה אנושה ביכולתן של רשויות אכיפת החוק למלא את תפקידן כראוי, פוגעים באמון הציבור במערכת ומרסקים את אלמנט ההרתעה. את המחירים על התנהלות זו, נשלם כולנו".

קראו גם:  שוטרים שהוזעקו לסייע לקבלן של חברת החשמל הותקפו ברהט, 4 חשודים נעצרו

מבאי כוחו של ח"כ ליצמן עוה"ד ז'ק חן, דרור ארד איילון ונעה פירר, נמסר: "לאחר קיום שימוע ארוך ויסודי שהתקיים בראשות היועץ המשפטי לממשלה והתנהל בלב פתוח ובנפש חפצה, התקבלו מרבית טענותיו של ח"כ יעקב ליצמן. בסופו של יום, הסכים ח"כ ליצמן לקחת אחריות על אירוע אחד וחריג לדרך פעולתו הרגילה, ולהודות במיוחס לו במסגרת הסדר שיוצג לבית המשפט. מדובר במקרה בו פעל ח"כ ליצמן במענה לפניית ציבור שקיבל, ללא היכרות עם הפונה, וללא כל זיקה או מניעים אישיים. יודגש, כי לאורך כל שנות פעילותו הציבורית פעל ח"כ ליצמן למען כלל הציבורים והאוכלוסיות, בכללם מתן מענה מיוחד לפניות הציבור ללא אפליה ועל פי החוק."

קראו גם:  המשטרה: במסגרת חקירה משותפת של ימ"ר ירושלים ושב"כ נעצר בחודש שעבר תו...
ח”כ יעקב ליצמן. ארכיון. צילום: אתר הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן