חדשות הארץמבזקים

מפסגות השומרון ועד מנרה: תמונות מהשלג שירד הלילה בישראל

השלג שירד הלילה (חמישי) כיסה מקומות גבוהים ברחבי הארץ, מפסגות השומרון שנצבעו לבן ועד מנרה בגליל המערבי.

שלג ירד במהלך הלילה על פסגות השומרון הר גריזים, הוא הר ברכה נצבע לבן, וכך גם הר עיבל ופסגות הישוב יצהר. השלג נערם לגובה של כ 10 ס"מ, והצפי הוא שבשל תנאי מזג האוויר חלקים ממנו ימסו במהלך היום. במהלך הלילה פעלו צוותים של המועצה האזורית שומרון ונתיבי ישראל, ופתחו את כבישי הגישה לישובים, עם זאת יש לנסוע בזהירות בשל סכנת החלקה. ראש המועצה יוסי דגן הנחה בלילה לאחר הערכת המצב לפתוח את מוסדות החינוך כסדרם.

צילום: ללא קרדיט

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מזמין את הציבור להגיע לבקר בשומרון בזהירות הנדרשת: "הציבור מוזמן להגיע להנות מהנופים בהר ברכה ובישוב יצהר. זכינו השנה לשלג קל, כך שהצירים פתוחים, עם זאת הכבישים חלקים ויש לנסוע בזהירות. אפשר להגיע לראות שלג ולהינות אם כי הצטברות השלג מתאימה יותר לצפייה בנוף ופחות למשחקי שלג. ביקב הר ברכה מחכה למטיילים שתיה חמה והם מוזמנים גם כמובן להנות מיין טוב מול הפסגות המושלגות השומרון פתוח לכולם".

צילום: ללא קרדיט

עוד הוסיף דגן ואמר: "לאורך הלילה עמלו צוותים של המועצה האזורית שומרון יחד עם צוותים של נתיבי ישראל כדי לפתוח את הכבישים. פעלנו מול חברת חשמל בשיתוף פעולה מלא במהלך היום והלילה כדי למנוע הצטברות ניתוקי חשמל".

גם במנרה חגגו בוקר לבן וחגיגי. משפחות שבחרו לנפוש כבר מאתמול במנרה לודג' נהנות מהשלג הטרי והחוויה.

"הגענו מאזור השרון לחגוג יום הולדת עם הילדים וקמנו לבוקר עם נוף מדהים ומושלג ממרפסת בחדר שלנו במנרה לודג. נהנים מהחדרים המרווחים השרות האדיב והאווירה הפסטורלית", אמרה משפחת תורג׳מן שהתארחה במקום.

צילום: מנרה לודג'
צילום: מנרה לודג'
צילום:מנרה לודג'
Back to top button