מבזקיםמשפטי/פלילי

לאחר חודשיים: פוענח הרצח של רשא סיתאווי, שנורתה לעיני בתה בת העשר

לאחר חודשיים, המשטרה הודיעה היום (חמישי) כי פוענח הרצח של רשא סיתאווי בת ה- 30, שנורתה לעיני בתה בת העשר בשלוש יריות אקדח מטווח אפס, ביום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים. המחסל, בן 32 מכפר ראמה, הפתיע את המנוחה, שבאותו זמן ישבה עם בתה על הכנת שיעורי בית בביתם ולא שהה לתחנוני האם ולמרות זעקות הילדה אף וידא הריגה.

ביום חמישי, ה- 25 בנובמבר סמוך לשעה 15:30 התקבל דיווח במוקד 100 על אישה שנפצעה באורח אנוש מירי בביתה בכפר מע'אר. לאחר ניסיונות החייאה הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותה של המנוחה בביתה. כוחות משטרה הגיעו למקום, סגרו את הזירה והחלו לבצע פעולות חקירה ראשוניות, במקביל הוזעקו למקום כוחות משטרה מיוחדים, מעבדה ניידת, יחידות הזיהוי ופיקוד המחוז הצפוני.

צוות חוקרי מחלק הרצח של משטרת מחוז הצפון אוספים מצלמות וגובים עשרות עדויות ולאט לאט מצליחים להבין כי הרוצח הגיע לכפר מע'אר כשהוא רכוב על קטנוע אותו רכש יום קודם, עוצר בסמוך לביתה של האם מטפס במדרגות הדירה ונכנס לתוכה כשבידו אקדח. המנוחה מתחננת על נפשה ומנסה להסתתר מאחורי בתה בת העשר ביודעה כי לא יעז לפגוע בה אך הרוצח לא שוהה לזעקות הילדה והאם ומחסל את האם מטווח קצר בשלוש יריות אקדח. הרוצח נמלט מהמקום לדירת מסתור עד אשר נלכד ונעצר על ידי בלשי ימ״ר צפון כשבוע לאחר הרצח.

לאחר חודשיים: פוענח הרצח של רשא סיתאווי, שנורתה לעיני בתה בת העשר
צילום: דוברות המשטרה

בחקירה מורכבת, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים צוות החקירה מצליח להרכיב פאזל של נתיבי ההגעה והבריחה של הרוצח ומצליחים להתחקות אחר עקבותיו ושבוע לאחר הרצח ביום חמישי, השני בדצמבר, בשעות הערב בלשי משטרת מחוז הצפון מצליחים ללכוד אותו ביצאה מחורשה בכפר מע'אר לאחר שאסף את הקטנוע שלו אותו ככל הנראה הסתיר שם מיד לאחר הרצח.

החשוד, תושב מראמה בן 32, נעצר ולאחר עבודת חקירה אינטנסיבית ומאמץ רב חוקרי המשטרה אספו די ראיות אותם העבירו לפרקליטות מחוז צפון שהבוקר (חמישי) תגיש נגדו כתב אישום חמור בעבירת רצח באמצעות הפרקליטות עידית עמיר ומרינה רוזנפלד בבית המשפט המחוזי בנצרת.

מפקד מחוז צפון ניצב שמעון לביא אמר: "הצלחה של חוקרי היחידה המרכזית לאסוף די ראיות שמובילות היום להגשת כתב אישום חמור כנגד רוצח אכזרי שרוצח אמה לעיני בתה הקטנה מוכיחים שוב את העבודה המאומצת והמחויבות המלאה שלנו לפיענוח פשעים בחברה הערבית תוך שימוש בכלל האמצעים העומדים לרשותנו."

לאחר חודשיים: פוענח הרצח של רשא סיתאווי, שנורתה לעיני בתה בת העשר
רשא סיתאווי
Back to top button