מבזקיםמשפטי/פלילי

מאסר עולם ו- 17 שנים נוספות נגזרו על נאשם שבשל חובותיו הכספיים רצח אזרח סיני

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר אתמול (שלישי) מאסר עולם, 17 שנות מאסר בפועל ופיצויים בגובה 300,000 ש”ח על וונוון יין, שבשל חובותיו הכספיים רצח אזרח סיני וניסה לרצוח את בת זוגו במטרה לשדוד אותם.

על פי עובדות כתב האישום, המנוח וואנג טיצ’אנג ובת זוגו גוזוהי טן (“המתלוננת”) עסקו בהעברת כספים שהתקבלו מנתינים סינים השוהים בישראל, לחשבונות בנק בסין. לאור עיסוקם של המתלוננים בין הנאשם למתלוננת הייתה הכרות מוקדמת. הנאשם שהיה נתון באותה תקופה בחובות כספיים עקב כישלון עסקי והפסדים בהימורים, החליט לגרום למותם של המנוח והמתלוננת ולשדוד את כספם. במהלך אפריל 2019 סיים הנאשם את עבודתו כטבח במסעדה בחיפה, הצטייד בכפפות מסוג לטקס, באזיקונים ובסכין חדה ושם פעמיו לדירה בתל אביב בה התגוררו המנוח והמתלוננת.

משהגיע לדירה פגש את המתלוננת וטען בפניה בכזב כי ברצונו להעביר כספים בסכום של כ-30,000 ש”ח לסין. אז, הנאשם שלף סכין משרוולו והחל לדקור את המנוח מספר פעמים, בין היתר בראשו. המתלוננת שניסתה להרחיק את הנאשם מהמנוח נפצעה גם היא אך הצליחה להימלט ולהזעיק משטרה. לאחר שהנאשם הביא למותו של המנוח הוא הגיע לכספת שהייתה בדירה ונטל ממנה כ-50,000 ש”ח. לבסוף נעצר בפתח הבניין על ידי ניידת שהגיעה למקום. הנאשם הורשע בעבירות של רצח, ניסיון לרצח ושוד.

קראו גם:  במהלך שביתת הרופאים: גבר בן 50 איים על איש צוות בבי"ח סורוקה

במסגרת הטיעונים לעונש ציינה עו”ד רווית צאלח מימון מפרקליטות מחוז ת”א כי ביחס לעבירת ניסיון הרצח פגע הנאשם בערך קדושת החיים ושלמות הגוף ובהתחשב בנזקים שנגרמו למתלוננת וכי שיקולי הגמול וההרתעה מחייבים ענישה מחמירה. עוד טענה כי מעשי הנאשם תוכננו בקפידה וכי ריבוי פצעי הדקירה שספגו המנוח והמתלוננת מעידים על אכזריותו הרבה של הנאשם. עוד ציינה כי המתלוננת נמלטה שותתת דם דרך חלון דירתה תוך סיכון חייה, עד שחולצה על ידי כוחות ההצלה. הנזק שהיה צפוי להתרחש מביצוע העבירה היה נטילת חיי המתלוננת, כאשר נגרמו בפועל נזקים ופיזיים ונפשיים קשים והכל בשל בצע כסף של הנאשם. ביחס לעבירת השוד ציינה כי אין לראות בתפיסת הנאשם והשלל כנסיבה מקילה נוכח ניסיון הנאשם לחמוד את הכספים באומרו כי מדובר בכספיו שלו. מאידך ההגנה טענה כי הנאשם לא התכוון לבצע רצח אלא התכוון לבצע שוד והאירוע יצא מכלל פרופורציה.

קראו גם:  לפיד: ביום שני נביא למליאת הכנסת את חוק ״ממדים ללימודים״...

במסגרת גזר הדין קבע בית המשפט כי הנאשם נכנס לביתה של המתלוננת, קטל באכזריות רבה את המנוח, ניסה לקטול גם אותה ושדד את תכולת הכספת. ניכר כי הנאשם פגע פגיעה יסודית בלב הערכים עליהם נועדו להגן הנורמות והאיסורים הפליליים. ביחס לנסיבות צוין התכנון שקדם לביצוע העבירות וכן העובדה כי הנאשם “החל לדקור את המנוח ללא כל התגרות או תוקפנות מצד המנוח”.

עוד צוין כי קשה להפריז באכזריות מעשיו של הנאשם אשר עליה מעידים תצלומי הזירה המשקפים את מרחץ הדמים שחולל וכן הנזקים שגרמו מעשיו למתלוננת. עם זאת, אף שנקבע שמדובר באירוע אחד, ומבלי להפחית בחומרת המעשים, ראינו לקחת בחשבון את הזיקה בין העבירות והיותן חלק ממסכת מעשים אחת. “על כן אנחנו קובעים כי את עונש המאסר שנקבע בגין עבירות ניסיון הרצח והשוד ירצה הנאשם בחפיפה חלקית למאסר העולם שהוטל עליו.

קראו גם:  הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם הנאשמות במתן שוחד לח"כ דוד ביטן

לאור כל האמור לעיל, בית המשפט הטיל על הנאשם את העונשים הבאים: מאסר עולם, 17 שנות מאסר (חמש שנים ירוצו בחופף); פיצוי בסך 100,000 ש”ח למתלוננת ופיצוי בסך 200,000 ש”ח למשפחת המנוח בסין.

צילום: דוברות המשטרה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן