מבזקיםמשפטי/פלילי

שישה חשודים נעצרו בגין סחיטה באיומים וגביית דמי חסות

בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה ביחידת להב 433 של המשטרה ביחד עם פקיד שומה חקירות מס הכנסה מרכז, בחשד לעבירות חמורות של סחיטה באיומים וקבלת דבר במרמה בתחום התברואה (פינוי אשפה).

על פי החשד, גורמים עבריינים הקשורים למשפחת פשע, פנו לכאורה לזוכים במכרז פינוי והטמנת אשפה באזור אעבלין והעבירו להם במספר מועדים מסר מאיים כי יפגעו בהם, אם לא יענו לדרישת הסחיטה לשלם להם מאות אלפי שקלים בעקבות זכייתם במכרז.

בחקירה המאומצת תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים, עלה כי הזוכים במכרז להלן הנסחטים, חששו לחייהם ולחיי העובדים שלהם במטמנה ונאלצו לסגור את מפעל המטמנה, כאשר הם משלמים לסוחטים מאות אלפי שקלים באמצעות שיקים בעקבות האיומים שביצעו נגדם. עפ"י החשד את מאות אלפי השקלים שנסחטו, הלבינו הסוחטים בצ'יינג' ששיתף עימם פעולה לכאורה.

הבוקר עם המעבר לחקירה גלויה, פשטו עשרות שוטרים מלהב 433, על בתיהם של החשודים בכפר אעבלין, וביצעו חיפושים ומעצרים של שישה חשודים. במהלך החיפושים בבתיהם ובצ'יינג' נתפסו סכומי כסף מזומן, שלושה כלי רכב וממצאים נוספים.

במסגרת החקירה וככל שיידרש, יובאו החשודים לדיון הארכת מעצר בבית משפט השלום בגין החשדות: סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת מס הכנסה.

שישה חשודים נעצרו בגין סחיטה באיומים וגביית דמי חסות
צילום: דוברות המשטרה
שישה חשודים נעצרו בגין סחיטה באיומים וגביית דמי חסות
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button