חדשות הארץמבזקים

אושר בכנסת: הזמן בו ניתן יהיה להחנות רכב ללא תזוזה יקוצר

מליאת הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה ראשונה, את הצעת חוק שמירת הניקיון של חבר הכנסת איתן גינזבורג מסיעת כחול לבן. שלושה תמכו בהצעה ללא מתנגדים וההצעה תוחזר לוועדת הפנים.

על מנת להקל במצוקת החניה, ולמנוע מצב של ריבוי רכבים נטושים שמושארים במרחב הציבורי ומהווים מפגע, מוצע בהצעת החוק לקבוע כמה הסדרים שייעלו את הטיפול בתופעה זו. כך מוצע לקצר את פרק הזמן עד למתן התראה על גרירת רכב שהושאר ברשות הרבים משישים ימים לשלושים ימים.

מוצע לקבוע, כי הזזת הרכב שתמנע את תחילת ההליכים לגרירתו, היא הזזתו למרחק של 12 מטר לפחות ממקום החניה הקודם או פינויו לרחוב אחר. מוצע כי יהיה על הרשות המקומית לדרוש מבעל הרכב לפנות את הרכב ממקומו בתוך 21 ימים לכל היותר וכן מוצע לקבוע כי אפשר יהיה לגרור רכב שאין לו רישיון רכב או פוליסת ביטוח חובה בתוקף כבר לאחר עשרה ימים מיום מתן ההודעה על כך.

בדברי ההסבר נכתב: "מצוקת החניה הולכת וגדלה ומנגד רכבים נטושים גוזלים מקומות חניה רבים וגורמים סבל לנהגים, אשר מבזבזים זמן יקר בחיפוש אחר חניה פנויה. הרשויות אינן מצליחות לצמצם את התופעה מאחר שבעל רכב נטוש יכול להזיז את רכבו לאחר קבלת התראה מהרשות, ובכך להביא לתחילה מחודשת של מניין הימים עד לגרירת הרכב."

המציע, חה"כ איתן גינזבורג אמר: "נוצר מצב קטסטרופלי שבו עשרות אלפי מכוניות נטושות מהוות גם מפגע סביבם גורמות באופן ישיר למצוקת החנייה".

אושר בכנסת: הזמן בו ניתן יהיה להחנות רכב ללא תזוזה יקוצר
אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button