חדשות הארץמבזקים

בעקבות הזינוק במספר חולי הקורונה: בתי החולים זקוקים לסיוע נוסף של מתנדבים במחלקות

בעקבות הזינוק במספר חולי הקורונה המאושפזים בבתי החולים ופתיחת מחלקות נוספות, בבתי החולים משוועים למתנדבים שיוכלו לסייע לחולים במחלקות. מלבד מספר החולים הגבוה, הקושי במחלקות חריף מגלים קודמים עקב בידודים של אנשי צוות רבים.

בעקבות זאת, בתי החולים פנו לעמותת 'עזר מציון' בבקשה לסיוע דחוף ממערך המתנדבים של העמותה. מתנדבי העמותה שפעלו לאורך השנתיים האחרונות במחלקות הקורונה חזרו להתנדב במחלקות, אך עדיין קיים צורך במתנדבים נוספים- ובעמותה פועלים כל העת על מנת לגייס כח אדם נוסף למשימה המורכבת. המתנדבים שנמצאים כבר כעת במחלקות מדווחים על מצוקה גדולה של המאושפזים שזקוקים לסיוע- במיוחד עקב הריחוק מבני המשפחה.

לא מדובר בהחלפה של עבודת אנשי הצוות הרפואי, אלא בהענקת מעטפת רחבה לטיפול של הצוות הרפואי-בליווי, סיוע פיזי במטלות שונות, חיבור וקשר עם בני המשפחות, הפגת הבדידות הגדולה בימי האשפוז, ליווי נפשי של השהות המורכבת במחלקה ועוד. בבתי החולים משוועים לסיוע של מתנדבים שיקלו, ולו במעט, על העומס הגדול המוטל על כתפי הצוות הרפואי.

בניגוד לגלים הקודמים בהם המתנדבים היו מחלימי קורונה (תוך ביצוע בדיקות סרולוגיות תכופות) כעת עקב הדבקה גם של מחוסנים ומחלימים באומיקרון- ניתן להתנדב גם ללא תעודת מחלים.

ההתנדבות מיועדת לבני 25 ומעלה, בעלי תו ירוק בלבד, שאינם נמצאים בקבוצות סיכון והיא מתבצעת בהתאם לקריטריונים הנקבעים ע"י בתי החולים.

צילום: freepik
Back to top button