מבזקיםפוליטי / מדיני

יו"ר ועדת החוקה: "התו הירוק לא יוארך עוד בוועדה ללא הצדקה אפידמיולוגית"

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת, ח"כ גלעד קריב (העבודה) אמר הבוקר (שני): "הקריאה בימים האחרונים מקרב שרים בממשלה ומקבינט המומחים לבחון אם בעת הזו יש הצדקה לשימוש בתו הירוק, הזו מגיעה אחרי קריאה של חברי הוועדה לרבות קריאה שלי, לבחון האם יש הצדקה אפידמיולוגית בריאותית להמשך השימוש בתו הירוק. אנחנו עומדים על כך שכל הגבלה לפי חוק הסמכויות צריכה להיעשות על יסוד הצדקה אפידמיולוגית עדכנית ולא משאירים הגבלות כאמצעי חינוכי. במקום בו אין הצדקה אפידמיולוגית ברורה אי אפשר להותיר את ההגבלות. מאוד יכול להיות שכעת אין הצדקה ותהיה כזו בעוד חודש."

עוד אמר: "אנחנו יודעים לשנות דברים במהירות. בשבועות האחרונים לא קיבלנו את חוות הדעת הכתובה שביקשנו להצדקה האפידמיולוגית לתו הירוק. אני מתריע שמונה ימים לפני שתחזרו לוועדה פעם נוספת עם התקנות, שאם תחדשו את התו הירוק הוא לא יאושר בוועדה אלא אם תהיה חוות דעת כתובה מבוססת אפידמיולוגית. לאור הקולות שנשמעים בקרב השרים וקבינט המומחים יכול להיות שטוב תעשה הממשלה אם תשעה את התו הירוק לעת הזו בנתונים הנוכחיים".

הוועדה אישרה את הארכת הגבלת ההתקהלות העומדת על 50 בני אדם במבנה (למעט במקום בו פועל תו ירוק) עד ל-1.2.22. בכך יותאם תוקף ההגבלה למועד כלל הגבלות המרחב הציבורי והפרטי לרבות הגבלות התו הירוק. התקנות אושרו בתמיכת היו"ר ח"כ קריב וח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד).

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
יו"ר ועדת החוקה: "התו הירוק לא יוארך עוד בוועדה ללא הצדקה אפידמיולוגית"
צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ
Back to top button