מבזקים

כאן 11: חקירת השוטרים המעורבים בתאונה בה נהרג אהוביה סנדק צפויה להיסגר

חקירת המשטרה כנגד השוטרים שהיו מעורבים באירוע בו נהרג אהוביה סנדק ז"ל צפויה להיסגר, כך חשפה היום כתבת ערוץ כאן 11, כרמל דנגור.

עורך הדין אריאל עטרי, המייצג את הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, אברהם ואיילת, מטעם ארגון 'חוננו', מסר בתגובה: "לא ברור מדוע נזקק היועץ המשפטי לממשלה להסתתר, בימיו האחרונים, מאחורי הדלפות לאנשי תקשורת במקום לצאת בגלוי לציבור ולהודיע על החלטתו. שנה שלמה המשפחה לא ישנה בציפייה דרוכה להחלטה והיועץ לא התפנה להכרעה עד לשנייה האחרונה. אנו מתכוונים להמשיך במאבק הציבורי והמשפטי עד שהאחראים למות אהוביה ישלמו על מעשיהם".

עו"ד מנשה יאדו, גם כן מארגון 'חוננו' הוסיף: "‏הפרסומים מהיועמ"ש אחרי יותר משנה מאז ההרג של אהוביה סנדק ז"ל, הם בדיוק הפרסומים שבמח"ש תדרכו את העיתונאי משה נוסבאום יומיים או שלושה אחרי ההרג. כבר לפני שהוגשה חוות הדעת, כבר לפני שאספו הראיות, כבר לפני שהייתה החקירה מח"ש הדליפו לכל גורם שהתיק הזה ייסגר. כעת לאחר שנה ויותר כשמתפרסם שהתיק כנגד השוטרים צפוי להיסגר אנחנו לא מתפלאים. המטרה סומנה לפני החקירה והעמדה של היועמ"ש היא כפי שסומן מלכתחילה והיה צפוי, כל ההפגנות וכל הזעם הציבורי לא היו לחינם, ידענו בדיוק מה מגמת המערכת וההדלפה על מגמת היועמ"ש לא מפתיעה אותנו. אנחנו נלחם בכל האמצעים החוקיים שעומדים לרשותנו להפוך את ההחלטה המבישה הזאת".

יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "אם אכן תיק החקירה נגד השוטרים ייסגר, מדובר ביום כיפור במערכת אכיפת החוק ומתן רישיון להרוג נערי גבעות. מנדלבליט עוזב עם עוד כתם חמור וקשה, דמם של נערי הגבעות הופך להיות הפקר".

עורך דינם של הנערים שניצלו מהתאונה בה נהרג אהוביה סנדק ז"ל, עו"ד עדי קידר מסר: "אנו מעדיפים להמתין להחלטה הסופית והרשמית בעניינם של הצעירים אשר חוו טראומה קשה לאחר מותו של חברם הטוב בידי שוטרים משולחי רסן. אנו עדיין מלאי תקוה כי הדין ימוצה עם השוטרים והנערים יוכלו לשקם את חייהם".

כאן 11: חקירת השוטרים המעורבים בתאונה בה נהרג אהוביה סנדק צפויה להיסגר
ארכיון. צילום: תהילה קץ
Back to top button