חדשות הארץמבזקים

יו"ר הוועדה הממונה בטבריה: "הממשלה חייבת לפעול לחיזוק המבנים בעיר כדי למנוע אסון"

בעקבות שתי רעידות האדמה שהורגשו בטבריה אמש (מוצ"ש) סמוך לחצות והיום בשעת צהריים מוקדמת, המוקד העירוני של עיריית טבריה הוצף בגל של פניות מצד תושבי העיר, שדיווחו על חשש לתזוזות בבניינים בהם הם מתגוררים.

קב"ט העירייה עמי ועקנין וסגן מהנדס העיר אלרם חלפון סיירו במוקדים השונים ובדקו מקרוב את תלונות התושבים. סגן המהנדס אף סייר בדירות שבבניינים ובחן מקרוב את המקומות בהם קיים התפר של המבנים ומקומות נוספים שעליהם הצביעו התושבים.

יו"ר הוועדה הממונה בועז יוסף עמד בקשר רציף עם נציגי העירייה בשטח וגם שוחח עם פיקוד העורף, ממנו ביקש לשלוח באופן בהול מהנדסים ואנשי מקצוע, שיעברו כבר מחר בין המוקדים השונים שעליהם דיווחו התושבים ויערכו בהם בדיקות מקיפות יותר עם האמצעים העומדים לרשותם.

יו"ר הוועדה הממונה בטבריה בועז יוסף התייחס לשתי רעידות האדמה שהורגשו בעיר מאז הלילה ואמר: "טבריה נמצאת על קו השבר הסורי אפריקאי ובעיר ישנם עשרות בניינים ישנים שנבנו לפני תקן רעידות האדמה. לכן, הם מצויים בסכנה מוחשית לקריסה. זמן רב אנו זועקים לסיוע מממשלת ישראל, אך לצערי אנו לא זוכים לא שיתוף פעולה ולא למציאת פתרון. ממשלת ישראל חייבת להיכנס לעובי הקורה ולפעול במיידית לחיזוק המבנים בטבריה. מדובר בהשקעה גדולה שמחייבת החלטת ממשלה, לפני שיהיה מאוחר. ישנן למעלה מ-60 משפחות המתגוררות במבנים הבנויים ממש על קו השבר. ברעידת אדמה חזקה יותר, אנו צפויים חלילה לספור מאות הרוגים. יש לפעול מיידית – חיי אדם אינם הפקר".

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
Back to top button