חדשות הארץמבזקים

בשיא הקור: ביישובי גוש שילה בבנימין עברו את השבת בלי חשמל

במהלך השבת, החשמל ביישובי גוש שילה שבבנימין נפל מספר פעמים. צוותי הביטחון ביישובים ביחד עם אנשי אגף שפ”ע במועצה ומחלקת חשמל בחל”פ בנימין ניסו להחזיר את זרם החשמל אך התשתית הקיימת לא איפשרה זאת.

נסיה, תושבת היישוב קידה, שם סובלים התושבים מהפסקת חשמל גם בשעה זו, מספרת כי “כבר בערב שבת התחילו נפילות החשמל והמשיכו לאורך כל הבוקר. החימום לא עבד, שעוני השבת השתגעו כך שגם כשכבר חזר החשמל לזמן קצר לא לכולם עבדה הפלטה או נדלקו האורות כמתוכנן. כאישה בהריון מתקדם עם ילדים קטנים, ועוד רבות כמוני ביישובים, אי אפשר להמשיך להתנהל ככה. למה ילדים שרוצים רק להיות ילדים צריכים לשחק בקור ואין להם אפשרות להתחמם?! ”

קראו גם:  פרישת ח"כ רינאווי זועבי מהקואליציה: בליכוד חוגגים, במרצ הופתעו

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: “בזמן שמחברים חשמל ליישובים לא חוקיים בנגב, כאן יש אלפי משפחות שעלו לקרקע ביוזמת ממשלות ישראל והן מופקרות לקור ולאטימות מקבלי ההחלטות. ההפקרות באי חיבור חשמל ותשתיות ראויות לתושבי גוש שילה שסבלו משבת מקפיאה, הייתה אמורה להיפסק מזמן. הממשלה פשוט צריכה לקבל את ההחלטה ויש פתרון מיידי. אני רוצה לחזק את אלפי המשפחות ושולח לכם חיבוק חם. אני מבטיח שלא נשקוט עד שתזכו לתנאים בסיסיים ואנושיים”

היישוב קידה בשבוע שעבר. צילום: דוברות בנימין

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן