ג'וב נינג'ה

סימני התאוששות במשק?: שיעור התעסוקה מתקרב לימים שלפני פרוץ משבר הקורונה

שיעור האבטלה הצר רושם ירידה נוספת ועומד על 4.1%, שיעור התעסוקה עומד על 61.1%. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו השבוע, שיעור האבטלה הצר במשק, אחוז הבלתי מועסקים מכח העבודה ירד ל 4.1%, בהשוואה ל 4.6% מחודש קודם. שיעור התעסוקה עלה ל60.1% והוא מתקרב לרמת התעסוקה שנרשמה במשק ערב משבר הקורונה, 62.5% בפברואר 2020.

לדברי ציפי ביטון ישי, מנהלת אתר ג'וב נינג'ה, "מדובר בעדות מרשימה לכוחו של המשק הישראלי. המשק עדיין נמצא בתוך משבר מטורף ועם זאת, מצליח להתאושש, להמשיך, להניע את הגלגל וכמעט להתגבר על משבר הקורונה עוד כשהוא נמצא בתוכו. מי שמכיר את השוק מבין עד כמה הנתון מעודד. צריך להבין שענפים שלמים כמו ענף התיירות והאירועים נפגעו פגיעה אנושה מהמשבר, הנתונים מאוד מעודדים כי הצמיחה בענפים אחרים כנראה מפצה על חוסר התעסוקה בענפים שנפגעו. מרגישים גם בשוק שיותר ויותר קשה לאתר עובדים מאחר ויש הרבה פחות ביקוש מצד העובדים על כל משרה פנויה".

שיעור האבטלה הצר אינו כולל את המאומתים, המבודדים, או אלה שנאלצו להיעדר זמנית מעבודתם במהלך החודש, יחד איתם עמד שיעור הבלתי מועסקים על 4.7%, שיעור שצפוי לעלות משמעותית בחודש ינואר, עקב מספר המבודדים והמאומתים ב'גל האומיקרון'.

אחוז האבטלה הרחב, הכולל בנוסף לבלתי מועסקים גם את אלה שאינם משתתפים בכוח העבודה שהפסיקו לעבוד בגלל פיטורים או סגירת מקום העבודה ממרץ 2030 ואת אלה שנעדרו זמנית ממקום עבודתם בגלל סיבות הקשורות בנגיף הקורונה ירד אף הוא ל 6.0%, בהשוואה ל 6.5% בחודש נובמבר 2022.

צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן