בריאותמבזקים

ראש הממשלה הציג את המתווה החדש להמשך הלימודים עם שרי הבריאות והחינוך

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים היום (חמישי) מסיבת עיתונאים, בה יצא בהצהרה משותפת עם שרי הבריאות והחינוך, ניצן הורוביץ ויפעת שאשא ביטון, בה הציגו את מתווה “בודקים ולומדים” לשינוי מתכונת הבידודים במערכת החינוך.

בפתח דבריו אמר ראש הממשלה: “בשבועות האחרונים כמעט כל ההורים בישראל חווים מצוקה. גל האומיקרון מגיע בימים אלה לשיא שלו, מספר הנדבקים גדול, ולכן מספר המבודדים, גם בקרב הילדים, גדול, וקשה לקיים ככה חיי שגרה – בבית, בלימודים, ובעבודה. אני קשוב למצוקה, אבל אנחנו נזהרים מאוד בכל מה שקשור לבריאות הילדים שלנו. לכן חיכינו לראות מה קורה במקומות אחרים בעולם, שנמצאים בשיא הגל. וידאנו, ואנחנו ממשיכים לוודא, שאנחנו על קרקע בטוחה מבחינת סיכוני האומקירון לילדים. בימים האחרונים קיימתי דיונים יסודיים עם אנשי מערכת הבריאות ומערכת החינוך וגם עם שורת מנהלי בתי חולים לילדים, במטרה לראות איך אפשר להחזיר את הילדים ללימודים, אבל לעשות את זה באופן בטוח ובזהירות. הערב, יש לנו בשורה. ילדי ישראל חוזרים ללמוד באופן רציף. החל מעוד שבוע, ביום חמישי הבא, אנחנו נתחיל במבצע “בודקים ולומדים””.

קראו גם:  צעירה בת 20 נפצעה בינוני בנוף הגליל, הנסיבות נבדקות
צילום: קובי גדעון/ לע”מ

עוד הוסיף בנט ואמר: “ככה זה יתבצע: כל ילדי ישראל, מלידה ועד גיל 18, ייבדקו פעמיים בשבוע, בבדיקות עצמיות בבית, פעם ביום ראשון בבוקר לפני היציאה ללימודים, ופעם ביום רביעי בבוקר. הילד נבדק, נמצא שלילי והולך לבית הספר כרגיל. אם הוא מאומת הוא נשאר בבית, עד להחלמה. כך, פעמיים בשבוע, כלל ילדי ישראל ייבדקו והלימודים יתקיימו כרגיל. בינתיים כבר דאגנו להעביר 3 בדיקות חינם פר תלמיד בישראל, זה כבר בידיים שלכם, ובימים הקרובים נדאג להעביר עוד עשרות מיליוני ערכות בדיקה בחינם נוספות להורים. אני רוצה לומר כאן – המדינה הולכת לקראת ההורים והילדים, שזקוקים כל כך למסגרת ולשגרה. אנחנו לוקחים אחריות: דאגנו לערכות בדיקה, חילקנו ונחלק עוד, אבל – המהלך הזה דורש גם אחריות אישית שלכם, ההורים, להקפיד ולבצע את הבדיקות כמו שצריך. אם הילד חולה, לא מרגיש טוב, יש סימפטומים, או שהבדיקה יצאה חיובית – פשוט לא לשלוח את הילדים לבית הספר או לגן.”

קראו גם:  גנץ: סיימתי פגישה מצוינת עם חברי, מזכיר ההגנה ה...
צילום: קובי גדעון/ לע”מ

לסיום, אמר בנט: “אזרחי ישראל, את גל האומיקרון אנחנו נצלח בעזרת השם עם מינימום פגיעה בכלכלה ובחיי אדם. זה מה שסימנו בתחילת הדרך – לשמור על הכלכלה פתוחה. נכון, להיאבק במגיפה זה מסובך. זה טבעו של האומיקרון. אבל בזכות החלטות נכונות ומהירות בתחילת הדרך שקיבלה הממשלה, אנחנו הצלחנו להתכונן בצורה הכי טובה בעולם, לעצב אסטרטגיה אחרי שראינו מה קורה בחו”ל, לרכוש תרופות, לחסן כ-600,000 מבוגרים בחיסון רביעי, ולשמור על בתי האבות ועל הפגיעים ביותר בחברה. אני מבקש להביע הערכה לציבור הישראלי, ובעיקר לכם ההורים, על הסבלנות והאחריות שאתם מגלים בימים אלה. הגל הזה קשה לכולם, יש מאומת כמעט בכל בית, אבל צריך לומר את האמת – האומיקרון פחות אלים, והגל הזה יסתיים מהר יחסית לגלים קודמים. אני שוב מודה לחבריי בממשלה, לשר הבריאות ניצן הורוביץ, לשרת החינוך יפעת שאשא-ביטון, ולצוות הנהדר של משרד הבריאות. היה לנו חשוב להגיע לכאן כולנו, כאיש אחד. המתווה הוא מתווה משותף – על דעת כולם. אנחנו פועלים ונמשיך לפעול בצורה אחראית ושקולה. הבדיקות של כל ילדי ישראל, פעמיים בשבוע, יסייעו לנו גם להפחית את התחלואה ולהביא את הגל לסופו. יש אור בקצה המנהרה, בעוד פחות משבוע הלימודים חוזרים למסלולם הרגיל. אנחנו בישורת האחרונה, עוד קצת סבלנות ונעבור את זה ביחד”.

קראו גם:  הממשלה בצרות: ח"כית ממרצ הודיעה על פרישתה מהקואליציה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן