כלכלהמבזקים

הסכם קיבוצי חדש נחתם עם עובדי חברת KONE

הסכם קיבוצי חדש לעובדי חברת קונה-KONE (ישראליפט), נחתם היום (רביעי) בין נציגי ההסתדרות במרחב אשדוד, הנהלת החברה ונציגות העובדים. ההסכם יחול על 300 עובדים ועובדות ותוקפו לשלוש שנים. קונה היא חברה גלובלית לייצור מעליות, דרגנועים ודלתות אוטומטיות לבניינים.

בין עיקרי ההסכם: תוספת שכר ממוצעת של 8% לכל העובדים, באופן הדרגתי בתקופת ההסכם; תוספת שכר מוגדלת בשיעור של 10.5%, בתקופת ההסכם, לעובדים בשכר של עד 7,000 שקל בחודש; מענקים שנתיים לעובדים; תוספת ותק של 5% לשכר הטכנאים, לאחר חמש שנות עבודה; ומעבר מדורג של עובדים משכר שעתי לשכר חודשי.

בנוסף, סוכם על הגדלה מיידית של תקציב האש"ל (סיבוס) לעובדי המשרדים, הגדלה מדורגת של תקציב האש"ל לכלל העובדים והרחבת שעות הזכאות; קיצור תקופת הזכאות לקרן השתלמות ולקבלת קביעות; התחייבות לגיבוש מתווה מעבר למתכונת של חמישה ימי עבודה בשבוע, בתוך שלושה חודשים; הגדלת תקציב הוועד, לרווחת העובדים; ושילוב של נציג ועד בפורום בטיחות ורווחה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

השותפים במשא ומתן על ההסכם: יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות חיים שייב, יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והתעשיות הנלוות יצחק מויאל, מזכירי האגף לאיגוד מקצועי במרחב אשדוד, שמעון קדוש ועו"ד רון בוכניק, עו"ד אבי מנקס ממשרד שילוני, יו"ר ועד עובדי החברה מוטי מוסאי, מנכ"לית חברת קונה בישראל ססיליה יצחק, וסמנכ"לית משאבי אנוש ליאור עמית.

צילום: דוברות ההסתדרות

Back to top button