חדשות הארץמבזקים

באישון לילה: תושבים פונו ממבנה מגורים שהופקע לצורך הקמת בית ספר במזרח ירושלים

המשטרה סייעה לעיריית ירושלים לפנות בוקר (רביעי) בהשלמת מימוש צו פינוי הוצל"פ לקרקע באזור רחוב דרך הזיתים משנת 2017. מדובר בקרקע שהופקעה על ידי הרשות המקומית לצורך הקמת בית ספר לחינוך מיוחד לטובת תושבי השכונה ומזרח העיר.

כזכור שלשום בוצע פינוי של חלק מהקרקע, והלילה נמשכה הפעילות, כשפונו מהמבנה אנשים שהתבצרו ושהו בו בניגוד לחוק. כמו כן, חלקם נעצרו לחקירה בחשד להפרת צו בימ״ש, התבצרות אלימה והפרת הסדר הציבורי. לאחר הוצאת האנשים מהמקום, הושלם הליך פינוי המבנה והקרקע ע״י גורמי העירייה.

מהמשטרה הדגישו כי "בניגוד לפרסומים כוזבים ברשתות החברתיות בערבית- במהלך הפעילות ועד כה לא נרשמו אירועים חריגים. הפעילות בוצעה במטרה לממש את הצו השיפוטי שניתן ע"י בימ"ש, באמצעות משטרת ישראל נציגי עיריית ירושלים ובשיתוף גורמי הרווחה, זאת בתום היערכות ואישור תכניות של מפקד מחוז ירושלים. נציין שוב, כי כבר לפני כשנה, הורה בית המשפט המחוזי בירושלים למשפחה לפנות את המקרקעין המיועדים לצרכי ציבור, לטובת הקמת בית ספר לחינוך מיוחד בן 18 כיתות ו-6 גני ילדים, שאמורים לשרת את תושבי שכונת שייח ג'ארח וילדיהם. מאז מתן פסק הדין, ניתנו אין ספור הזדמנויות למשפחה למסור את המקרקעין בהסכמה, אולם הם סירבו לעשות כן, גם לאחר מתן ארכות, פגישות וניסיונות הידברות חוזרים ונשנים מצד עיריית ירושלים. לכן, עיריית ירושלים פעלה כפי שהורה בית המשפט ומימשה את הצווים שהוציא בית המשפט."

קראו גם:  קנצלר גרמניה: "רוסיה לא תנצח במלחמה ופוטין לא יכתיב שום תנאי של הסכם שלום"

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הגיב: "מדיניות הממשלה והעירייה בירושלים המזרחית היא מדיניות של נישול, הריסות ומעצרים בעיקר בשייח׳ ג׳ראח וסילוואן. המשך ההריסות וגירוש פלסטינים מבתיהם לא פסקו מאז 67 ועד היום. ממשלה אחרת, אותה מדיניות. ואין שינוי."

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה, הגיב: ״באישון לילה, משפחה של 15 נפשות מגורשת מביתה במינוס 2 מעלות. ההתאכזרות לתושבי שייח׳ ג׳ראח משרתת רק את נישול הפלסטינים והעמקת הכיבוש בירושלים המזרחית. המתנחלים, העירייה והממשלה בשיתוף פעולה נגד פתרון שתי המדינות ונגד השלום.״

צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן