חדשות הארץמבזקים

מזרח ירושלים: צעירים מתבצרים עם בלון גז על גג מבנה המיועד לפינוי

החל משעות הבוקר (שני) המשטרה מסייעת לעיריית ירושלים במימוש צו פינוי הוצאה לפועל לקרקע באזור רחוב דרך הזיתים משנת 2017. מדובר בקרקע שהופקעה על ידי הרשות המקומית לצורך הקמת מוסדות לימוד לטובת תושבי השכונה.

עם הגעת נציגי העירייה וההוצאה לפועל בליווי כוחות משטרה, החלו מספר צעירים להתבצר על בית מגורים עם בלון גז וחומר דליק והבעירו במקום מזרונים. צוות מו”מ של המשטרה פועלים במקום מול המתבצרים ומפרי הסדר במטרה לאפשר את מימוש הצו השיפוטי שניתן ע”י בית המשפט כחוק.

כבר לפני כשנה, הורה בית המשפט המחוזי בירושלים למשפחה לפנות את המקרקעין המיועדים לצרכי ציבור, לטובת הקמת בית ספר לחינוך מיוחד בן 18 כיתות ו-6 גני ילדים, שאמורים לשרת את תושבי שכונת שייח ג’ארח וילדיהם. מאז מתן פסק הדין, ניתנו אין ספור הזדמנויות למשפחה למסור את המקרקעין בהסכמה, אולם הם סירבו לעשות כן, גם לאחר מתן ארכות, פגישות וניסיונות הידברות חוזרים ונשנים מצד עיריית ירושלים. לכן, עיריית ירושלים פעלה הבוקר כפי שהורה בית המשפט ומימשה את הצווים שהוציא בית המשפט.

קראו גם:  הנפת דגלי פלסטין וחסימות כבישים בהר חברון: "מי שצריך תזכורת שבועית מי האלים"
צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, כתב בחשבון הטוויטר: ״אני עוקב אחרי המצב בשייח ג׳ראח. ‏בית המשפט קבע שמדובר בפלישה לא חוקית. השטח מיועד להקמת כיתות לימוד וגנים לחינוך מיוחד שהם לרווחתם של ילדי השכונה הערבים. ‏אי אפשר לאחוז במקל משני קצותיו – גם לדרוש שהעירייה תפעל לרווחת התושבים הערבים, וגם להתנגד לבניית מוסדות חינוך לרווחתם״.

צילום: דוברות המשטרה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן