חדשות הארץמבזקים

מנכ"ל משרד הבריאות: "בוחנים את האפשרות לקצר את משך הבידוד לעובדים חיוניים"

מנכ"ל משרד הבריאות ביקר היום (ראשון) בביה"ח בילינסון בפתח תקווה יחד עם ד"ר ערן רוטמן, מנהל קמפוס בילינסון, ד"ר אורלי ווינשטיין , סמנכ"לית וראש חטיבת בתי החולים בכללית, ריקי זטלנד, מנהלת הסיעוד וד"ר יבגני ברקוב, מנהל מחלקת פנימית קורונה והצוות הרפואי בביקור .

במהלך הביקור, הציג מנהל קמפוס בילינסון, ד"ר ערן רוטמן את הערכות בית החולים לגל החמישי ואת הפעילות של מחלקת הקורונה שנמצאת בחניון התת קרקעי ואמר שהיום תיפתח גם מחלקה נוספת בקומה 3- בחניון בית החולים.

ד"ר ערן רוטמן התייחס לנושא הבידודים של הצוותים הרפואיים ואמר: "חשוב שכמה שיותר מהר תתקבל החלטה על קיצור הבידוד. זה הדבר שימנע מאתנו להפסיק פעילויות אלקטיבית ולסגור שירותים שאינם דחופים. עד עכשיו אנו משמרים את מרבית הפעילויות, אך ככל שמספר העובדים המאומתים יגדל, הדבר יהיה יותר קשה. את העובדים שנמצאים בבידוד ואינם מאומתים אנו משמרים במעגל הפעילות ע"י בדיקות קורונה יומיות בתחילת יום העבודה״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בתשובה לכך, פרופ׳ נחמן אש ענה: "אנחנו בוחנים את האפשרות לקצר את משך הבידוד לעובדים מאומתים במוסדות רפואה ובתפקידים חיוניים אחרים, ונעשה זאת באחריות".

ד"ר ערן רוטמן עדכן ואמר על אשפוז הבית שנפתח השנה בבילינסון: "פתחנו בבילינסון את אשפוז הבית, כרגע יש לנו 15 מיטות אשפוז במחלקת אשפוז בית וגייסנו בשבוע האחרון עוד 12 אחיות שתעבורנה הכשרה כדי שבשבועיים הקרובים נגדיל ל 20 מיטות . יש לנו צוות אורגני של רופאות פנימאיות ואחיות. לפני שבוע היה לנו חולה שאושפז עם אי ספיקת לב בבית והתגלה כחולה קורונה, הצוות הגיע ונכנס ממוגן לביתו. כנ״ל גם הבוקר, חולה מאושפז במחלקת עור שנמצא מאומת קורונה וצוות הרפואי של מחלקת אשפוז בית ימשיך את הטיפול בו בביתו".

בביקור התייחסו גם למיעוט הביקורים במלר"ד בדומה לגלים קודמים, ד"ר ערן רוטמן עדכן ואמר: "כי בעשרה ימים האחרונים ניכרת ירידה של כמות הפניות שמגיעות למיון. יחד עם זאת כמות המאומתים שמגיעה למיון הולכת וגדלה".

פרופ' נחמן אש הודה על הביקור והודה לאנשי הצוות של מחלקת הקורונה בבילינסון על העשייה הרבה במטרה להעניק רפואה טובה לכלל האזרחים "אני מחזק אתכם, אתם בחזית ועושים עבודה מצוינת".

פרופ נחמן אש בשיחה עם איש צוות מתעדכן על מצב החולים במחלקת הקורונה. צילום: דוברות בילינסון

Back to top button