חדשות חוץמבזקים

קזחסטן: לאחר ההשתלטות על המהומות – הכוחות הרוסיים החלו לסגת מהמדינה

משרד ההגנה הרוסי מסר כי הכוחות הרוסיים שנפרסו במוקדי המהומות בקזחסטן החלו היום (חמישי) לסגת מהמדינה, זאת שבוע לאחר שהנשיא הקזחי ביקש את סיוע רוסיה שביקש לדכא הפגנות כנגד משטרו, כך דווח בסוכנות הידיעות AP.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ההפגנות החלו בשני בינואר במערב קזחסטן, כשהתושבים המקומיים זעמו על העלייה החדה במחירי הדלק, והתפשטו במהירות ברחבי המדינה. מפגינים הסתערו על בנייני ממשלה והציתו אותם, ועשרות בני אדם נהרגו בעימותים עם כוחות הביטחון של המדינה.

הנשיא קאסם-ג’ומארט טוקאייב טען כי מדובר ב”טרוריסטים” הנתמכים על ידי גורמים מחוץ למדינה, וביקש סיוע מ’ארגון האמנה לביטחון קולקטיבי’, ברית צבאית בראשות רוסיה של שש מדינות סובייטיות לשעבר. הגוש שלח למעלה מ-2,000 חיילים לקזחסטן בשבוע שעבר. ביום שלישי הכריז טוקאייב שמשימתם הושלמה ואמר שהם יתחילו לסגת ביום חמישי.

משרד ההגנה הרוסי מסר כאמור כי החיילים בקזחסטן נערכים לתנועה חזרה לרוסיה, ומעבירים את מוסדות המדינה עליהם שמרו לכוחות המקומיים.

צילום: Vladimir Tretyakov/NUR.KZ via AP

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!