מבזקיםצבא וביטחון

הרמטכ"ל בזירת האסון בנבי מוסא: "השמירה על חיי אדם היא בראש מעיינינו"

‏ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, הגיע לפני זמן קצר (חמישי) לבסיס נבי מוסא בבקעת הירדן. שם שני קצינים מיחידת אגוז נהרגו בשל ירי דו צדדי בשל טעות בזיהוי. ‏הרמטכ״ל קיים תחקור בנקודה ושוחח עם מפקדים בזירת האירוע, ביניהם מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, מפקד עוצבת האש, תת-אלוף עופר וינטר, מפקד חטיבת הקומנדו, אלוף-משנה מני ליברטי ומפקדים נוספים.

‏בתום ביקורו אמר הרמטכ״ל: ״האירוע הלילה הוא אירוע קשה ביותר ומצער מאוד. אני מבקש לשלוח את תנחומיי העמוקים למשפחות ההרוגים, משפחת אהרון ומשפחת אלחרר ואני רוצה לחזק את כל החיילים והמפקדים המעורבים באירוע. השמירה על חיי אדם היא בראש מעיינינו, וחובתנו לתחקר את האירוע ביסודיות ולהפיק ממנו לקחים בכל התחומים, בכל הנושאים ובכל רמות הפיקוד. התחלנו באופן מיידי בתחקור האירוע ובנוסף לכך כבר היום תקום ועדת בדיקה בראשות אלוף במילואים ובהשתתפות מפקדים ומומחים רלוונטיים״.

קראו גם:  נתיבות: פועל נפצע בינוני כתוצאה מנפילה מגובה באתר בנייה

עוד אמר: ‏״נרד לעומק הדברים ונעשה זאת בטווח הזמן המיידי. במקביל, הוריתי על יום של עוצר פעילות בכל הצבא, שמטרתו למידה של האירועים שהתרחשו לאחרונה בצה״ל. חובה על כולנו ללמוד אותם, להעמיק בהם וליישם את הלקחים בהתאם. אסור לנו לפסוח על אף סעיף בכדי למנוע את האירוע הבא. צה״ל נבחן בפעילות המבצעית והישגיה ובאיכות האימונים, אך לא פחות מכך בשמירה על חיי אדם. עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי למנוע אירועים מסוג זה״.

מצה"ל נמסר: "צה״ל משתתף בצערן של המשפחות וימשיך ללוותן. תחקור נסיבות האירוע נמשך."

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי סייר היום במפקדת 'אלון' ב...
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן