חדשות הארץמבזקים

בית הדין הורה לעצור את הפיכת מערך הכבאות ליחידת סמך במשרד הפנים

בית הדין האזורי לעבודה תל אביב הורה היום (רביעי) לעצור את הפיכת מערך הכבאות וההצלה ליחידת סמך במשרד הפנים. זאת, בעקבות פניית ההסתדרות נגד כוונת המשרד לביטחון הפנים ונציבות שירות המדינה לבצע את המהלך ללא ניהול מו"מ עם העובדים. כמו כן, בית הדין קבע כי קוד הלבוש יישאר ללא שינוי, בצל הכוונה לשנותו ללא הסכמה.

סגנית נשיאת בית הדין אריאלה גילצר-כץ קבעה כי פרט לעיכוב בהעברת המערך ייכנסו הצדדים למשא ומתן אינטנסיבי של שלושה שבועות על מנת לדון בהשלכות הנובעות מהמהלך. ההסתדרות פנתה לבית הדין אחרי שמצאה כי הכוונה לקיים את השינויים הללו במערך נעשית ללא שקיפות ומבלי לשתף את נציגות העובדים, כאשר נציב כבאות והצלה דדי שמחי – שעתיד לסיים בקרוב את תפקידו, מקדם שינויים ארגוניים חד-צדדיים ומרחיקי לכת שישפיעו על העובדים.

קראו גם:  רוכבת אופנוע בת 25 נפצעה בינוני בתאונת דרכים בטבריה

יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל ברך על הפסיקה ואמר: "החלטת בית הדין למנוע את כניסתה לתוקף של ההחלטה ולחייב את המדינה בשקיפות ובניהול מו"מ היא דרך המלך, והדרך הנכונה למערכת יחסי עבודה פורייה. הסתדרות המעו"ף תעמוד כחומה בצורה כדי להגן על עובדי מערך הכבאות מניסיונות לגרוע מזכויותיהם".

את הסתדרות המעו"ף ייצגו עורכות הדין יעל שילוני, סיגל פעיל ויפעת תבור. בהתאם לפסיקה, ייפגשו עו"ד עוז גולדברג – מנהל החטיבה בהסתדרות המעו"ף האמון על מערך הכבאות וההצלה, יחד עם יו"ר הוועד הארצי של הכבאים, למו"מ עם נציגי רשות הכבאות ונציבות שירות המדינה במטרה ליישב את חילוקי הדעות.

ארכיון. צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן