מבזקיםפוליטי / מדיני

נשיא ארה"ב ניחם את הנשיא הרצוג על פטירת אמו: "עד היום אני חש כבוד שזכיתי לפגוש אותה"

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל במהלך הימים האחרונים הודעות ואגרות תנחומים ממנהיגי העולם על מות אמו, אורה הרצוג ז"ל, רעייתו של הנשיא השישי, חיים הרצוג ז"ל. בין המנהיגים נשיא ארצות הברית, נשיא רוסיה, מלך בחריין, מלך ירדן, מלך ספרד, נשיא טורקיה, נשיא מצרים, נשיא צרפת, נשיאת יוון, נשיאת סינגפור, נשיא אקוודור, נשיאת גאורגיה, נשיאת מולדובה, נשיא ארמניה, נשיא קפריסין, נשיא אוזבקיסטן וכן מהמדינות ברזיל, רואנדה, גואטמלה, פרגוואי, הרפובליקה הדומיניקנית, תאילנד, רומניה, בוסניה-הרצגובינה ומנהיגים יהודים מרחבי העולם.

ג'ו ביידן, נשיא ארצות הברית כתב במכתבו: "הצטערתי לשמוע על מות אמך אורה. אבקש להביע את תנחומיי הכנים וחיבתי העמוקה לך, לבני משפחתך, ולכל עם ישראל בעת שאתם מתאבלים על לכתה. אמך הייתה אישיות יוצאת דופן שהקדישה את חייה לאומה שאהבה. בימים עצובים אלו, אני מקווה כי תמצא נחמה במחשבה על כל החיים בהם היא נגעה לאורך השנים הרבות של שליחותה למען מדינתה." עוד הוסיף בכתב ידו: "אמך הייתה דמות שהערכתי מאוד. עד היום, עודני חש כבוד על שזכיתי לפגוש אותה."

צילום: AP Photo/Evan Vucci

ולדימיר פוטין נשיא רוסיה כתב לנשיא המדינה: "אנא קבל את תנחומיי העמוקים עם מות אמך. לכל אחד מאיתנו אמא היא האדם היקר והחשוב ביותר, ומותה הוא אובדן קשה מנשוא. אני משתתף בצערך ומאחל לך ולמשפחתך אומץ בשעה קשה זו."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עמנואל מקרון, נשיא צרפת מסר: "עם היוודע מות אמך אני רוצה להעביר את תנחומיי ולשלוח את תמיכתי כחברך."

רג'יפ טאיפ ארדואן, נשיא טורקיה כתב: "ידוע היטב שלא ניתן למלא את המקומות של אמהותנו. אני משתתף בצערכם בלב שלם ושולח תנחומים כנים בשמי ובשם האומה שלי."

חמד בן איסה אל ח'ליפה, מלך בחריין כתב: "בשם העם והממשלה של ממלכת בחריין, אנו שולחים את תנחומינו הכנים לכבודו ולמשפחת הרצוג, בתפילה לאל הכול יכול להעניק רחמים ומחילה, סבלנות ונחמה על המנוחה, קרוביה ועל הוד מעלתך."

פליפה השישי, מלך ספרד מסר גם הוא: "בשם ממשלת ספרד ואזרחיה אני מבקש להעביר לך את תנחומיי הכנים ביותר על אובדן מצער שכזה."

קתרינה סקלארופולו, נשיאת יוון: "בצער רב נודע לי על פטירתה של אמך אורה הרצוג, אישה חלוצה, פעילה חברתית וסביבתית, שפעלה בלהט למען טובת הציבור, רווחת בני ארצה והתקדמות האומה שלה."

חלימה יעקב, נשיאת סינגפור: "סינגפור זכתה לכבוד לארח את גברת הרצוג כאשר ליוותה את הנשיא המנוח חיים הרצוג בביקורו הממלכתי בשנת 1986. באותה הזדמנות קראנו לכבודה מין ייחודי של פרח הסחלב. יהי רצון שזכרה ימשיך להיות מבורך."

סלומה זוראבישווילי, נשיאת גאורגיה: "מסירותה של אורה הרצוג למען מדינת ישראל היא מופת. כפעילה חברתית, הגברת הראשונה וכאם, היא נלחמה לשגשוגה של ישראל והקימה משפחה נהדרת. אני בטוחה שמורשתה תמשיך לעורר ערכים של תרבות, פטריוטיות ומסירות לדורות הבאים."

Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח