מבזקיםפוליטי / מדיני

אושרה הצעת חוק המבקשת להפחית את הנטל הרגולטורי על עסקים בעלי הכנסות נמוכות

למרות שלא זכתה לתמיכת הממשלה, מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית, את הצעת חוק עוסק זעיר של חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן מסיעת הליכוד והצעה דומה של חה"כ שלמה קרעי. 42 תמכו ללא מתנגדים כאשר הקואליציה לא השתתפה בהצבעה, וההצעה תועבר לוועדת הכנסת.

מוצע לקבוע הוראות לעניין תשלומי מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי וביטוח בריאות לגבי עוסק זעיר, כלומר עוסק שמחזור עסקאותיו אינו עולה על סך 60% מהשכר הממוצע במשק. כמו כן, מוצע לקבוע הוראות לעניין קיום יחסי עבודה בהתקשרות עם עוסק זעיר כאמור.

בהצעת החוק, מוצע להכיר במעמד חוקי של 'עוסק זעיר', במטרה להפחית את הנטל הרגולטורי על עסקים בעלי הכנסות נמוכות. כיום עוסק שהכנסותיו אינן עולות על 60% מן השכר הממוצע במשק נדרש לפתוח תיק במס הכנסה, במע"מ, ובביטוח הלאומי, למרות שבפועל לרוב לא יידרש לשלם מס הכנסה מהכנסותיו או לגבות מע"מ בגין עסקאותיו.

קראו גם:  דובר צה"ל: לפני זמן קצר התקבל דיווח על אזרחית שנפצעה בעקבות פגיעת קליע,...

כדי לצמצם את חסמי הפתיחה של עסקים זעירים ולפשט את ההליך מוצע לקבוע מעמד עוסק זעיר של מי שהפדיון השנתי מעיסוקיו כעוסק זעיר אינו עולה על 60% מן השכר הממוצע במשק. עוסק זעיר יהיה פטור מגביית מע"מ עבור עסקאותיו וידווח על הכנסותיו באמצעות מערכת מקוונת שתחסוך את פתיחת התיק.

"קולולולוש!!!!! הצעת החוק הראשונה שלי עברה הרגע בטרומית! ועוד חוק שיסייע באופן אמיתי לעסקים זעירים! לא עוד ריצה לרואה חשבון ופתיחת תיק במס הכנסה לכל יוזמה עסקית קטנה! הכל ידידותי ונוח ובחינם דרך אפליקציה! כמה אני מתרגשת? אני כמעט אף פעם לא משתמשת בסימני קריאה!!! זה כמה!!!!" כתבה דיסטל אטבריאן בחשבון הטוויטר שלה.

קראו גם:  ח"כ בן גביר: "לסגור את הר הבית לחשודים בהפרות סדר, ככה נמנע את העימותים"
צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן