מבזקיםפוליטי / מדיני

אושרה בכנסת הארכת תקופות הזיכיון לשידורי רדיו אזורי

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית, את הצעת חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, של חה"כ שרן מרים השכל וקבוצת חברי הכנסת. 32 תמכו בהצעה ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת הכלכלה.

בהצעת החוק, מוצע לאפשר למועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו להאריך זיכיונות לשידורי רדיו אזורי. כיום, תוקף זיכיון שידורי רדיו אזורי הוא ארבע שנים, ולמועצת הרשות השנייה סמכות להאריך תקופה זו בשלוש תקופות נוספות בנות ארבע שנים. מוצע להסמיך את המועצה להאריך תקופה זו בתקופה אחת נוספת בת ארבע שנים.

בדברי ההסדר נכתב: "תחנות הרדיו האזוריות מתמודדות עם תחרות גדלה והולכת מצד תאגידי הענק הדיגיטליים, לצד המשך התחרות מול תחנות רדיו ארציות וגופים נוספים בתחום התקשורת, הנוגסים כולם נתחים גדלים והולכים בעוגת הפרסום המוגבלת. לכך מצטרף המשבר הכלכלי שנוצר עקב נגיף הקורונה החדש, שהביא אף הוא לפגיעה דרמטית בתחנות הרדיו האזוריות. כאשר רוב העסקים נאלצו לצמצם או להפסיק את פעילותם, תחנות הרדיו האזוריות המוגדרות כמפעל חיוני המשיכו ואף הרחיבו את פעילותן. בניגוד לגופים עסקיים אחרים, שפעלו כמפעלים חיוניים ועבודתם נעשתה תוך שמירת מקורות הכנסותיהם, ולעיתים אף תוך שיפור בהן (כמו לדוגמא רשתות מזון), תחנות הרדיו האזוריות נאלצו לפעול כאשר מקורות הכנסותיהן לא זו בלבד שלא גדלו, אלא למעשה קרסו, שכן הפרסום היה מרכיב ההוצאה העסקית הראשון שקוצץ."

קראו גם:  רוכב אופניים בן 50 נפצע בינוני מפגיעת משאית ברחובות

עוד נכתב כי, "נגיף הקורונה עדיין משתולל, ואין לדעת כיצד ישפיע המצב על עתידו של שוק הפרסום אך אין זה מן הנמנע כי ייקח חודשים רבים, אולי אפילו שנים, עד שהיקף הפרסום יחזור למציאות שטרום הנגיף. במציאות זו של משבר כספי וחוסר וודאות עתידי כלכלי וללא תמיכה מהמדינה, מתקשות תחנות הרדיו האזוריות להמשיך לתפקד. על מנת להבטיח את המשך קיומה של תעשיית שידורי הרדיו האזוריים במדינת ישראל, לאפשר לרגולטור לגבש את המתווה הנכון להמשך פעילותן, ולתת לתחנות הרדיו האזוריות פרק זמן מינימלי להסתגל ולהתמודד בתנאים הוגנים וסבירים במציאות החדשה, ראוי לתת בידי הגורם המקצועי הרלוונטי – הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, את האפשרות להאריך את זיכיונותיהן של תחנות הרדיו האזוריות אשר עתידים להסתיים בקרוב, בתקופה נוספת בת 4 שנים שבמהלכה, יש לקוות, יתפזר הערפל סביב עתיד התעשייה ויתגבש מתווה נכון שיבטיח את המשך קיומה."

קראו גם:  רוכב קורקינט חשמלי נפגע מרכב באשדוד, מצבו קשה ולא יציב
קרדיט: pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן