מבזקיםתנועה ותחבורה

בשורה משמחת לתושבי גוש עציון: נפרצה המנהרה הגדולה בכביש המנהרות

בעיית הפקקים בכביש המנהרות בין גוש עציון לירושלים בדרך לפתרון?: הכביש שמונה כיום נתיב אחד בלבד לכל צד, ללא שוליים, נחשב לעמוס ביותר, הכולל פקקי ענק ברוב שעות היום שיוצרים כאוס גדול בקרב הנוסעים. ישנם עומסי תנועה כבדים במיוחד, בעיקר בשעות הבוקר, בתנועה שמגוש עציון לירושלים ובשעות אחר הצהריים בנתיב הנגדי. הכביש משרת כיום את כל תושבי גוש עציון , בית"ר עילית, אפרת, קריית ארבע, חברון, צור הדסה , מבוא בית"ר ויישובי מטה יהודה.

חברת מוריה מבצעת בשלב זה את הפרויקט בבגין דרום, עד למחלף רוזמרין ובכניסה לכביש המנהרות, הכולל את הרחבת והכפלת כביש המנהרות ובהמשך צפויה להרחיב את המקטע בכביש 60 מאלעזר ועד צומת חוסאן, שישלים למעשה את כל הרחבת הכביש. כרגע ממתינים לתקצוב המשך הפרויקט כשהמועצות דוחפות לקידום הנושא.

קראו גם:  שוטרים הרחיקו שני אוהדים מהמגרש בפ"ת - מחשש שהם תחת השפעת סמים

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן בירך על כך: "המאמצים וההשקעה שלנו במועצה בנושא זה מניבים פירות. פריצת המנהרה הלילה היא עוד אבן דרך חשובה לקראת פתרון הפקקים, יש אור בקצה המנהרה. אני רוצה להודות לחברת מוריה, לחברת דן בן עמרם ולמשרד התחבורה שהוציא את הפרויקט לדרך ועכשיו אנו רואים את התוצאות. אנחנו נמשיך לעבוד על כך ונשים סוף לבעיית התנועה מגוש עציון לירושלים".

אילוסטרציה. צילום: pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן