חדשות הארץמבזקים

מנכ"ל משרד הבריאות אישר: הבידוד למאומתים יקוצר לשבוע במקום עשרה ימים

בשבועות האחרונים ערך משרד הבריאות בדיקה בקרב כ-80 מאומתי אומיקרון, שכלל בדיקות PCR ובדיקות מיוחדות לגידול הנגיף אחת ליומיים. התוצאות שנאספו עד עתה מראות שהסיכוי לגדל וירוס חי לאחר שבעה ימי מחלה הינו נמוך ועומד על כ-6% (מתוך 15 תרביות שנלקחו לאחר יום 7 רק תרבית אחת היתה חיובית). נתונים אלו הוצגו לצט״מ, אשר המליץ לקצר את הבידוד לשבעה ימים (במקום 10 ימים שהונהגו עד עתה).

לאור נתונים אלו הנחה היום (שלישי) מנכ״ל המשרד, פרופ׳ נחמן אש, לקצר את ימי המחלה, ככל שהאדם ללא תסמינים בשלושת הימים האחרונים לבידוד. במקרה של המשך הופעת תסמינים, יש להשלים עשרה ימי בידוד. ההחלטה תיכנס לתוקף ב- 13 בינואר, בחצות שבין רביעי לחמישי.

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-06-27 04:10:00

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, אמר: "הבידוד למאומתים מתקצר ל-7 ימים. המחקר שערכו מומחי משרד הבריאות מראה שהסיכוי שחולה אומיקרון ידביק אחרי פרק הזמן הזה נמוך מאוד. אנחנו לא נחייב בידוד מעבר למה שנדרש, כדי לשמור על הבריאות, וגם על המשק, החינוך, התרבות וכדי לשמור ככל הניתן על שגרת החיים לצד הקורונה."

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, הוסיף: "החלטנו לקצר את מספר ימי הבידוד לאחר שבחנו את הנושא ומצאנו כי הסיכוי להדבקה מעבר לשבוע הינו נמוך. החלטה זו תסייע להמשך פעילות המשק בתנאי התחלואה הגבוהים, תוך שמירה על בריאות הציבור."

אילוסטרציה. צילום: pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן