מבזקיםצבא וביטחון

צעד נוסף בדרך לבקו"ם החדש: הושלם השלב הראשון במכרז להקמת מחנה רב-זרועי סמוך לרמלה

מינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון השלים היום (ראשון) את השלב הראשון במכרז להקמת מחנה רב-זרועי, סמוך לרמלה. ועדת המכרזים בחרה בקבוצת "בראשית- אופק רחב" בבעלות חברת שיכון ובינוי ובקבוצת "לב האופק" בבעלות חברת שפיר הנדסה אזרחית וימית, לעלות לשלב הבא של המכרז, שלב הסגירה הפיננסית הכפולה.

מחנה "אופק רחב" יוקם בסמוך למפקדת פיקוד העורף ברמלה, וישתרע על 360 דונמים. הוא יהווה את המחנה הרב-זרועי הגדול והמרכזי של צה"ל ויאכלס בתוכו, בין השאר, את מפקדות אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה, מפקדת זרוע היבשה, את אגף כוח-אדם ואת הבקו"ם החדש. בנוסף, יכלול הפרויקט שטחי מסחר, חניונים, מתקני ספורט ושבילי אופניים.

הדמיה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

המחנה ייבנה בטכנולוגיה ירוקה וחכמה שתוביל להתייעלות ולחיסכון. סביבו יפותחו תשתיות תחבורה ציבורית חדשות. מעבר היחידות למחנה 'אופק רחב' יביא לפינויים של כ-850 דונמים באזורי ביקוש במרכז הארץ: תל השומר, רמת גן, קסטינה וצריפין ויאפשר הקמה של כ-30 אלף יח"ד ומאות אלפי מ"ר של שטחי מסחר ותעסוקה.

קראו גם:  שני צעירים בני 18 נפצעו במהלך קטטה בחיפה, מצבם בינוני וקל

מכרז "אופק רחב" יבוצע בשיטת PFI, המבוססת על שיתוף פעולה עם המגזר הפרטי אשר, יתכנן, יקים, יעמיד מימון לפרויקט ויתפעל את המחנה לתקופה כוללת של 25 שנה. הבסיס החדש, שיכלול גם את הבקו"ם ומרכז רפואי מתקדם, מתוכנן לקלוט כ-9,000 משרתים ולתת שירות לכ-4,000 מבקרים מדי יום. המחנה צפוי להתאכלס בשנת 2027.

הדמיה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

ראש מנהל מעבר דרומה במשרד הביטחון, תא"ל (מיל') איציק כהן: "זהו פרויקט הענק החמישי שמשרד הביטחון מקדם בשיטת PPP והוא צפוי להשלים עוד שלב מרכזי בתוכנית להעברת מחנות צה"ל ממרכזי הערים אל הפריפריה".

ראש מנהלת 'אופק רחב' באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה״ל, סא"ל פואד בכריה: מחנה ׳אופק רחב׳ הנו בשורה חדשנית עבור צה״ל ומהווה קפיצת דרך טכנולוגית ותפעולית. הבסיס יציע שער כניסה וחווית מיון וגיוס מתקדמת וחדשנית, מענה רפואי זמין ומשופר וסביבת פעילות ותפקוד מתקדמים למפקדי צה״ל. בסיס זה, המהווה נדבך נוסף במהלך שוה״ם (שיווק והעתקת מחנות) הלאומי, יחזק את הסביבה האזרחית בה יוקם ויהווה זרז להמשך פיתוחה של המדינה ושגשוגה".

קראו גם:  חשד לניסיון רצח בירושלים: בני המשפחה פרצו את החדר והילד נמצא מוטל על הרצפה
הדמיה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
הדמיה: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן