חדשות הארץמבזקים

בכבאות והצלה מדגישים: אין חיוב בעבור שירותי חירום שניתנים על ידינו

בכבאות והצלה מבקשים ליידע את הציבור בנוגע למספר מקרים שבהם אנשים נמנעים מלדווח לשירותי הכבאות אודות אירועי חירום, בטענה כי הם לא מעוניינים לשלם בעבור השירות. במקרים רבים מדובר באירועים בעלי פוטנציאל נזק משמעותי לרכוש ולחיי אדם ואי הדיווח עולה לכדי סכנת חיים ממשית.

לדוגמא, אתמול (שבת) הוזעקו לוחמי האש של תחנת אילת לדיווח על עשן בחדר מדרגות בבניין בעיר. בהגעת הלוחמים למקום הם זיהו ריח של שריפה והחלו בסריקות ותחקור הדיירים, בתחקור נמצא כי בדירה מסויימת התלקח סיר בישול ובעלת הדירה ניסתה להשתלט לבד על השריפה. ללוחמים מסרה הדיירת כי היא לא מסוגלת לשלם בעבור שירותי כיבוי ולכן היא לא הודיעה על השריפה.

קראו גם:  לקראת הבחירות - הציונות הדתית פתחה את הסניף בראש העין

מכבאות והצלה נמסר: "אנו מבקשים להזכיר כי אין חיוב בעבור שירותי חירום שניתנים על ידי לוחמי האש, בכל מקרה של שריפה או חילוץ, השירות ניתן ללא תשלום כלל! במקרה שקרה אתמול האירוע הסתיים ללא נפגעים וללא נזק לרכוש, אך לצערנו ישנם מספר רב מקרים שבהם החשש מהזמנת שירותי הכבאות גובה נזק רב לרכוש ולחיי אדם. בזמן שריפה כל שנייה קובעת, בכל מקרה חירום התקשרו 102 אל לוחמי האש ודווחו לנו על מנת שנוכל לתת את המענה המהיר והיעיל ביותר."

צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל | מחוז חוף

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן