חדשות הארץמבזקים

מקרה נוסף של שפעת העופות התגלה בחוות לולים במושב אביאל

משרד החקלאות ופיתוח הכפר איתר חוות לולים במושב אביאל, שבמועצה האזורית אלונה, ובה עופות הנגועים בשפעת עופות. בחווה אותרו כ-107 אלף תרנגולי הודו לפיטום הנגועים בנגיף. השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות פועלים במתכונת חירום, ממשיכים בניטור האקטיבי באזור ומבודדים את המוקדים בהתאם לנוהל.

נוכח המשך ההתפשטות, משרד החקלאות שב ומחדד את הנחיותיו לציבור: יש להימנע ממגע עם עופות ועופות בר, נתקלתם בעוף חולה או פגר של עוף בר, או יש לכם שאלה בנושא, צרו קשר עם מוקד משרד החקלאות 6016* הפעיל 24/7.

כמו במקרים קודמים השנה, גם במקרה זה מדובר בשפעת עופות שעלולה לגרום בסיכון נמוך לתחלואה בבני אדם, ובלבד שננקטו אמצעי זהירות כפי שהובהר לעיל וכי טיפול בעוף נגוע נעשה על ידי אנשי מקצוע ובמיגון מתאים. משרד החקלאות שב ומזכיר לציבור להקפיד על צריכת מוצרי עוף וביצים רק לאחר בישול, כיוון שטיפול בחום גבוה (בישול, אפייה, טיגון) משמיד את כלל החיידקים והנגיפים בעופות. במשרד מציינים כי המלצה זו תקפה בשגרה, וכעת ביתר שאת.

קראו גם:  נתניהו: הניפו את דגל ויחד נחזיר את ישראל לימין. שבת שלום!...

הנחיות לציבור מגדלי העופות והציפורים בכל חלקי הארץ: יש להחזיק את העופות בכלובים מקורים ומרושתים באופן שלא יוכלו לבוא במגע עם עופות בר או בעלי חיים אחרים; יש לצמצם את הכניסה לכלובים למינימום הנדרש לצורך טיפול נאות בעופות; אין להיכנס לכלובים עם נעליים בהן הולכים מחוץ ללול; יש להימנע לחלוטין מכניסה למשקים ופינות חי שאינם בבעלות ישירה; על כל תסמיני תחלואה או תמותה חריגה בעופות, יש לדווח מידית לרופא הווטרינר המטפל, למוקד העירוני או לרופא הווטרינר הרשותי ובכל מקרה, אין לטפל בעופות החולים או להשליך את פגריהם בצורה לא מוסדרת.

למידע נוסף, ניתן להיכנס למתחם שפעת העופות באתר המשרד.

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-05-28 04:10:00

מוקד זה מצטרף לארבעת המוקדים מתחילת השבוע ברם-און (שאותר אתמול כנגוע), נהלל (מיום שני, 3.1.2022), בגדיש ובנאות גולן (מיום ראשון, 2.1.2022), ולעוד שלושה מוקדי התפרצות פעילים מהימים האחרונים במושבים גבעת יואב, דבורה וברק. בשלושת מוקדים אלה, הטיפול נמצא כבר בשלבים מתקדמים ולקראת סיום. במקביל, משרד החקלאות ממשיך את הטיפול בשני המוקדים המורכבים ביותר, במושב מרגליות ובאגמון החולה. ביתר המוקדים, לרבות במעין צבי, כפר ברוך, עין צורים, אביגדור, עין החורש סיים משרד החקלאות את הטיפול.

שר החקלאות, עודד פורר, אמר: "הגל הנוכחי של אירועי שפעת העופות אתנו מזה כשלושה שבועות. בכל הימים הללו, עובדי המשרד ממשיכים לעבוד לילות כימים כדי למגר את התפשטות הנגיף, ולהמשיך לשמור על בריאותנו ובריאות בעלי החיים שבסביבתנו. העובדים זמינים ופועלים באופן מידי, תוך מזעור הסבל של בעלי החיים".

קראו גם:  בן 35 נפצע בבאר שבע ופונה במצב בינוני-קשה עם פציעות חודרות
צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן